Reklama

Kościół

Czy w Kościele można jeszcze spotkać młodych, radosnych ludzi?

Mat.prasowy/Festiwal Życia - Grzegorz Szpak

– Młodzi potrzebują wsparcia w wierze nie tylko ze strony księży, lecz także rówieśników. Bardzo potrzebujemy takich spotkań, żeby umacniać się w wierze – mówi o Festiwalu Życia o. Benoȋt Azameti, misjonarz z Togo i „najradośniejszy ksiądz na TikToku”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rano konferencja Basi Turek, która podzieliła się świadectwem Bożej interwencji, jakiej wielokrotnie, realnie doświadczyła i mimo niepełnosprawności czerpie z życia pełnymi garściami, po południu ciąg dalszy warsztatów i nabożeństwo nad stawem Posmyk z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, a wieczorem Msza św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Przybylskiego z archidiecezji częstochowskiej oraz mocny koncert 2Tm2,3 przy grzmotach nie tylko basu i bębnów, lecz także przechodzących w okolicy intensywnych burzy – tak wyglądał trzeci dzień Festiwalu Życia w Kokotku.

Czy można jeszcze spotkać młody, radosny Kościół?

Przez wszystkie dni Festiwalu Życia – w dzień i w nocy – w kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, a księża w różnych miejscach na terenie imprezy czekają na chętnych do spowiedzi. Na młodych ludzi rozmawiających z kapłanami można natknąć się na przydrożnym krawężniku, między drzewami w lesie, a nawet w sąsiedztwie ogłuszającego koncertu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Mat.prasowy/Festiwal Życia - Grzegorz Szpak

Ojciec Benoȋt Azameti to pochodzący z Togo misjonarz kombonianin, obecnie zajmuje się animacją powołaniową i misyjną z młodymi w Warszawie. Ci, którzy mieli okazję posłuchać go chociażby na TikToku – gdzie jego filmiki osiągają dziesiątki, a nawet setki tysięcy wyświetleń – zgodnie uznają, że prawdopodobnie jest najradośniejszym księdzem w Polsce. W swoich wypowiedziach wielokrotnie przyznaje, że przytłacza go widok smutnych i przygnębionych ludzi w kościele. Czy na Festiwalu Życia zobaczył wreszcie radosnych i wierzących młodych ludzi?

– Tutaj, na Festiwalu Życia w Kokotku, jest naprawdę dużo radości! Można doświadczać młodego i radosnego Kościoła. Bardzo potrzebujemy takich spotkań, żeby umacniać się w wierze. Być może jest tu ktoś trochę słabszy w wierze. Takie spotkanie z Bogiem i innymi młodymi, którzy wierzą w tego samego Boga, daje moc! Widzimy, jak ludzie się cieszą, dzielą doświadczeniami, razem tańczą i uwielbiają Boga. Jest świetnie! – wykrzykuje o. Benoȋt.

Reklama

Młodzi potrzebują wsparcia w wierze. Nie tylko od księży

Misjonarz z Togo dołączył do jednej z kilkudziesięciu grup dzielenia, jakie codziennie przed południem spotykają się w różnych zakątkach na terenie festiwalu. W kameralnym, kilku- czy kilkunastoosobowym gronie młodzi wraz z księżmi i siostrami zakonnymi rozmawiają, rozważają duchowe treści opracowane na Festiwal Życia oraz wymieniają się swoimi spostrzeżeniami.

– Widzę, że młodzi potrzebują wsparcia w wierze nie tylko ze strony księży, lecz także rówieśników. Bardzo ważne jest świadectwo wiary i doświadczenie wspólnoty Kościoła. Nie tylko ja sam wierzę w Boga i mam z Nim relację. My wierzymy, my mamy relację z Bogiem! Dziś rozmawialiśmy o tym, że „pustynia” jest częścią naszego życia. A inni ludzie pomogą nam przeżyć te trudniejsze momenty i problemy – przekonuje kapłan.

Ojciec Benoȋt zauważa, że młodzi katolicy nieraz spotykają się ze strony swoich równieśników z niezrozumieniem i osamotnieniem w wyznawaniu wiary. Aby po festiwalu – wracając do swoich środowisk – nie stracić tej energii, zaprasza by na co dzień byli świadkami tego, czego doświadczyli na Festiwalu Życia.

Podziel się:

Oceń:

+1 -1
2023-07-06 08:08

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

„Ważne, kiedy my zrobimy pierwszy krok”. Inauguracja i integracja podczas pierwszego dnia Festiwalu Życia

Mat.prasowy

Już prawie 800 młodych katolików rozlokowało się na polu namiotowym w Kokotku, kolejni ciągle dołączają na poszczególne dni i wydarzenia.

Więcej ...

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość + Litania Loretańska

Karol Porwich/Niedziela

Maj jest miesiącem w sposób szczególny poświęconym Maryi. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, niezwykle popularne są w tym czasie nabożeństwa majowe. [Treść Litanii Loretańskiej na końcu artykułu]

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

2024-05-02 20:32

Mat.prasowy

Dlaczego Maryja jest Królową Polski? Kto to w ogóle wymyślił? Co to właściwie oznacza dla współczesnych Polaków i czy faktycznie jest to sprawa wyłącznie religijna? Zapraszamy na trzeci odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski przybliża fascynujące początki królowania Maryi w naszej Ojczyźnie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...