Lekkoatletyczne ME - Polki ze srebrem w sztafecie 4x100 m

PAP/Adam Warżawa

Polki w składzie: Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda zdobyły srebrny medal w sztafecie 4x100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Triumfowały Niemki, a brąz dla Włoszek.

Niemki triumfowały czasem 42,34. Biało-czerwone poprawiły rekord Polski - 42,61, a Włoszki uzyskały czas 42,84.

Kobieca sztafeta 4x100 m była ostatnią konkurencją lekkoatletycznych ME.

Polska zajęła szóste miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 14 medali: trzech złotych, sześciu srebrnych i pięciu brązowych. To najlepszy występ w imprezie tej rangi od Budapesztu w 1966 roku, gdzie biało-czerwoni wywalczyli 15 medali, w tym siedem złotych.(PAP)

+1 0
2022-08-21 21:47

El. ME piłkarek ręcznych - Kosowo - Polska 27:34

2024-04-04 19:59
Piłka do gry

wikipedia/Armin Kuebelbeck na licencji Creative Commons

Polskie piłkarki ręczne pokonały w Prisztinie Kosowo 34:27 (17:17) w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Oba zespoły zakończą rywalizację w grupie 8 niedzielnym spotkaniem w Zielonej Górze. Finały pod koniec roku odbędą się na Węgrzech, Austrii i Szwajcarii.

Czy stać mnie na stratę ze względu na miłość do Boga?

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 14, 27-31a.

Rozważania na nabożeństwa majowe będą dotyczyć ks. Popiełuszki

2024-04-30 20:56
Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

ks. Mirosław Benedyk

Z okazji przypadającej w tym roku 40. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki w czasie nabożeństw majowych w Kościele katolickim w Polsce czytane będą rozważania poświęcone życiu i działalności zamordowanego kapłana.

Francja: Kapitan siatkarzy kończy karierę i wstępuje do...