ME w kajakarstwie - medale dla Polski

Mirek Osip-Pokrywka

Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w kajakarstwie w olimpijskiej konkurencji K2 500 m. Polki pokonały Belgijki o 0,81 sekundy. Na trzecim miejscu finiszowały Niemki.

W piątek wicemistrzyniami Starego Kontynentu zostały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w nieolimpijskiej konkurencji K2 1000 m.

Naja i Puławska powalczą jeszcze o medal w czwórce na 500 m, a Puławska dodatkowo wystąpi w finale jedynek na tym samym dystansie.

Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska zdobyły w Monachium brązowy medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji C2 500 m. Triumfowały Ukrainki przed Węgierkami.

Podziel się cytatem

KOLEJNE MEDALE POLAKÓW:

- Kajakarka Marta Walczykiewicz zdobyła brązowy medal w konkurencji K1 200 m.

Kanadyjkarz Oleksii Koliadych zdobył brązowy medal w konkurencji C1 200 m.

Kajakarze Jakub Stepun i Bartosz Grabowski zdobyli srebrny medal w konkurencji K2 200 m.

+1 0
2022-08-20 13:54

Igrzyska Europejskie - złoty medal kobiecej czwórki kajakowej na 500 m

Polskie kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto zdobyły złoty medal Igrzysk Europejskich

PAP/Art Service

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto zdobyły w Krakowie złoty medal Igrzysk Europejskich w olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Polki wyprzedziły o 0,92 sekundy Niemki, a trzecie miejsce zajęły Dunki.

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z udziałem katolickego księdza

2024-05-20 11:25

W warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej „pobłogosławiono” 10 par LGBT+. W wydarzeniu, oprócz duchownych ewangelickich (w tym ewangelicko-augsburskiej pastor Haliny Radacz) uczestniczył… katolicki kapłan, ks. dr hab. Adam Świerżyński, były prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego, profesor UKSW. W parafii ewangelicko-reformowanej „nabożeństwo” odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii (IDAHOBIT). Na ołtarzu leżała tęczowa flaga, było kazanie, czytania, pieśni. Oprócz warszawskiego kościoła kalwińskiego, organizatorem była… Fundacja Wiara i Tęcza - ta sama, która chciała „edukować” Kościół na Światowych Dniach Młodzieży w 2016 r. w Krakowie. Mamy więc do czynienia z pewnym zawłaszczaniem przestrzeni sacrum i znaczną nadinterpretacją „Fiducia supplicans” - co podaje portal wpolityce.pl.

Kraków: Abp Marek Jędraszewski odebrał Platynowy Medal Polonia Minor

2024-05-21 08:07
Abp Marek Jędraszewski

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odebrał w poniedziałek w Krakowie Platynowy Medal Polonia Minor, przyznawany przez władze samorządu województwa małopolskiego za działalność na rzecz województwa.