Niedziela na Podbeskidziu

Piłkarscy mistrzowie diecezji

Drużyny w oczekiwaniu na rozgrywki.

Piotr Górecki

Po emocjonujących rozgrywkach piłkarskie mistrzostwo diecezji zdobyli lektorzy młodsi z Pogórza i ministranci z Jawiszowic.

Pierwsze po pandemii 14. letnie finały Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów Bosko Cup zorganizowane przez Stowarzyszenie Persette z Jaworza rozegrano na bielskim stadionie „Sprint”. Zagrało 14 drużyn w kategorii „lektor młodszy” i 7 w kategorii „ministrant”.

Wśród lektorów młodszych mistrzem diecezji został zespół z parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu, wygrywając 2:1 z lektorami ze św. Jakuba w Rzykach. 3. miejsce przypadło drużynie parafii Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu k. Żywca, która wygrała 1:0 z chłopcami z parafii Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach.

Cieszę się, że nasi zawodnicy zdobyli podwójną koronę turnieju, wygrywając teraz i na hali. Stało się to dzięki Bożej pomocy, determinacji zawodników i trenera Tomasza Dybczyńskiego – mówi opiekun pogórskich lektorów Piotr Górecki.

W kategorii „ministrant” najlepsi okazali się zawodnicy z parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach, którzy wygrali 1:0 z drużyną z Podwyższenia Krzyża św. w Starej Wsi. 3 miejsce zdobyli reprezentanci Matki Bożej Częstochowskiej w Żabnicy, wygrywając 1:0 z drużyną parafii Dobrego Pasterza w Istebnej.

Jak podkreśla pomysłodawca turnieju ks. Marcin Pomper z członkami sztabu organizacyjnego, rozgrywki są dobrze wykorzystanym czasem, radosną piłkarską zabawą, która pozwala realizować słowa patrona turnieju św. Jana Bosko: „Boisko żywe, diabeł martwy, boisko martwe, diabeł żywy”.

Końcem sierpnia na boisku w Jaworzu odbędzie się mecz o Superpuchar Bosko Cup, w którym Pogórze zmierzy się z Rzykami.

2022-07-06 20:58

Wybrali najlepszych. Podsumowanie sezonu Bosko Cup

Najlepsi zawodnicy turnieju Bosko Cup.

Mariusz Jaszczurowski

Na 12. gali w skoczowskim kinie „Teatr Elektryczny” podsumowano 14. sezon turnieju piłki nożnej ministrantów Bosko Cup.

Jasna Góra: 25. Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci

2024-06-16 18:20