PŚ w skokach: Kubacki piętnasty, triumf Lindvika

YouTube

Dawid Kubacki, jedyny Polak w finałowej serii, zajął 15. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Wygrał Norweg Marius Lindvik, przed Niemcem Karlem Geigerem i Słoweńcem Cene Prevcem, dla którego to pierwsze podium w karierze.

Lindvik uzyskał 140 m i 144,5 m. Jego łączna nota to 243,8 pkt. Drugi Geiger skoczył 139,5 i 140 m (nota 238,7 pkt) i został nowym liderem klasyfikacji generalnej PŚ.

Kubacki osiągnął 136 i 125 metrów.

Inni polscy skoczkowie nie wywalczyli awansu do finałowej serii.

Kamil Stoch zajął 34. miejsce - 115 m, Piotr Żyła był 41. - 110 m, Paweł Wąsek uplasował się na 43. pozycji - 109,5 m, a jedną niżej Stefan Hula, który wprawdzie uzyskał 125 m, ale upadł po swoim skoku, co oczywiście miało wpływ na noty. Doświadczony reprezentant Polski wstał o własnych siłach.

Konkurs był przeprowadzany w dość trudnych, z powodu silnego wiatru, warunkach. (PAP)

bia/ krys/

2022-01-30 17:32

PŚ w skokach - Kubacki piąty w Lake Placid, triumf Wellingera

PAP/Marcin Cholewiński

Dawid Kubacki zajął piąte miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lake Placid. Wygrał Niemiec Andreas Wellinger, a pozostałe miejsca na podium zajęli Japończyk Ryoyu Kobayashi i Austriak Daniel Tschofenig.

Pierwsze szokujące decyzje w Krakowie: Prezydent zapowiada wywieszenie na magistracie tęczowej flagi

2024-05-08 18:22