Reklama

Niedziela Wrocławska

Pielgrzymka rodzin śladami Prymasa Tysiąclecia

Wspólnota Rodzin Katolickich

Magdalena Lewandowska

Wspólnota Rodzin Katolickich "Umiłowany i umiłowana" na pielgrzymce w Prudniku

Od pielgrzymki do Sanktuarium św. Józefa w Prudniku Wspólnota Rodzin Katolickich „Umiłowany i umiłowana” z wrocławskiej parafii NMP Królowej Pokoju rozpoczęła nowy rok formacyjny.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Prudnik to miejsce, w którym od 6 października 1954 r. do 27 października 1955 r. więziony był przez komunistów kard. Wyszyński. Współcześnie o uwięzieniu przypomina m.in. cela kardynała, w której zachowały się używane przez niego meble, klęcznik i krzyż.

Pielgrzymka rozpoczęła się od wspólnotowej Eucharystii, uczestnicy mieli okazję zwiedzić miejsca związane z Prymasem Tysiąclecia, nie zabrakło również rodzinnego pikniku. – Przychodzimy tutaj z dziękczynieniem przed beatyfikacją, powierzając Bogu nasze rodziny za wstawiennictwem Sługi Bożego kard. Wyszyńskiego – mówił w homilii o. prof. Kazimierz Lubowicki OMI, założyciel i opiekun wspólnoty. – Prymas Tysiąclecia, mąż stanu, ten co przeprowadził naród przez „Morze Czerwone” komunizmu. A równocześnie człowiek, który całym swoim życiem głosił „Ten zwycięża, kto miłuje”. Opowiadał, że płonąca Warszawa przyniosła mu do stóp dwa słowa ocalałe na spalonej kartce Pisma Świętego: „będziesz miłował”. Po Prymasie Tysiąclecia pozostała właśnie miłość! On uwierzył w miłość, żył miłością na co dzień i naród wychowywał do miłości – podkreślał o. Lubowicki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ojciec duchowny poprosił rodziny, by każdy zrobił rachunek sumienia z tego, jak miłuje na co dzień: – Podczas tej Mszy św. proszę pokornie Boga, za wstawiennictwem jego sługi Prymasa Tysiąclecia, aby nas wszystkich Bóg zbudził do miłości! Abyśmy uwierzyli, że miłość jest pierwsza i najważniejsza i zaczęli kochać prawdziwie! I nie chodzi o miłość nadzwyczajną, wyjątkową, wielką, ale o miłość która widzi drobiazgi. Troska, aby kochać, musi nam towarzyszyć w każdej chwili – każdy gest, każde słowo, każda decyzja, każda reakcja musi być przepełniona miłością

Reklama

– Życzmy sobie wszyscy, abyśmy byli heroicznie kochającymi. To następne kłamstwo, które wsącza się naszemu narodowi, że można kochać lekko, łatwo i przyjemnie, że miłość nic nie kosztuje. Za miłość trzeba płacić. Ten, o którym powiedziano „Oto człowiek” za miłość zapłacił samym sobą. Składać siebie w ofierze, bo kocham – to jest ratunek i droga do waszej wielkości – zakończył o. Lubowicki.

Wspólnota Rodzin Katolickich „Umiłowany i umiłowana” powstała 14 kwietnia 1992 r. przy wrocławskiej parafii NMP Królowej Pokoju, prowadzonej przez oo. oblatów. Jej założycielem i opiekunem jest o. prof. Kazimierz Lubowicki OMI, teolog duchowości małżeńskiej, kierownik Katedry Teologii Małżeństwa i Rodziny na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Wspólnota wprowadza w życie duchowość małżeńską ukazywaną przez św. Jana Pawła II. Stawiają sobie za cel rozwijanie osobistej zażyłości z Jezusem, a dzięki niej budowanie prawdziwie chrześcijańskich relacji małżeńskich i rodzinnych. Jedność małżeńska, miłość, łagodność, pokora – tym starają się żyć na co dzień.

Podziel się:

Oceń:

2021-09-07 13:13

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Piesze pielgrzymki na Jasną Górę – światowy fenomen

Archiwum Pielgrzymki Wrocławskiej

Piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę wciąż pozostaje światowym fenomenem. Rocznie przybywa do Częstochowy ponad 300 dużych grup, a w nich ok. 250 tys. osób. Do słynnego w świecie sanktuarium wiedzie ponad 55 szlaków pątniczych, którymi przybywa rocznie ok. 350 pielgrzymek.

Więcej ...

Abp Marek Jędraszewski: Trzeba wprowadzić „zarys” Bożej prawdy do naszego czasu

2024-05-12 09:45
Abp Marek Jędraszewski

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Abp Marek Jędraszewski

- Jeśli do naszego czasu i do naszej drogi wprowadzimy „zarys” Bożej prawdy, to dojdziemy do życia wiecznego. Nawet jeśli ten „zarys” Bożej prawdy będzie wymagał od nas niełatwego, osobistego świadectwa - mówił abp Marek Jędraszewski 11 maja w czasie uroczystości odpustowych w sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie.

Więcej ...

Premiera filmu "Brat Brata"

2024-05-14 00:19
Podczas panelu dyskusyjnego

ks. Łukasz

Podczas panelu dyskusyjnego

Premiera kinowa to nie tylko okazja do obejrzenia konkretnego obrazu, który chce przekazać reżyser, ale to także okazja do poznania konkretnej historii. Tym razem był to ks. Jerzy Adam Marszałkowicz. Film “Brat Brata” mówiący o nim, a w zasadzie o dziele jaki stworzył, przyciągnął pełną salę widzów.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Fatima - główne treści orędzia Matki Bożej

Europa

Fatima - główne treści orędzia Matki Bożej

107. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

Wiara

107. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

Czego tak naprawdę Maryja oczekuje od nas wołaniem z...

Wiara

Czego tak naprawdę Maryja oczekuje od nas wołaniem z...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Kościół

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania