Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków: klerycy zapraszają na drugi cykl rozmów z kapłanami o kapłaństwie

Karol Porwich/Niedziela

Klerycy krakowskiego seminarium duchownego zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Pierwsza część nagrań (12 odcinków) jest dostępna na stronie internetowej seminarium. Nowe wywiady rozpoczęły się 1 czerwca i są publikowane dwa razy w tygodniu - we wtorki i niedziele o 19:00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie” to kilkanaście spotkań kleryków z księżmi archidiecezji krakowskiej oraz diecezji bielsko-żywieckiej. Alumni zadają kapłanom kilka pytań dotyczących ich rozeznawania powołania, istoty posługi, którą zajmują się w Kościele, pasji oraz zainteresowań. Na koniec rozmowy proszą każdego gościa o słowo dla osób rozeznających swoje powołanie, zastanawiających się nad wstąpieniem do seminarium. Wywiady mają pokazać, że kapłaństwo jest piękne i nie brakuje kapłanów, którzy w zaciszu parafii i duszpasterstwa wiernie służą Kościołowi.

– Jako klerycy chcemy zaakcentować piękno kapłańskiej posługi, o którym się zapomina, szerząc negatywny wizerunek księdza. Pierwszy cykl dwunastu nagrań pojawił się w ubiegłe wakacje i cieszył się dużą oglądalnością, zarówno wśród osób rozeznających swoje powołanie, jak i ludzi Kościoła, którzy potrzebują takiego spojrzenia na kapłaństwo. Mimo że od publikacji minął już prawie rok, nasze wywiady cieszą się nadal popularnością i mają kolejne wyświetlenia. Widząc zainteresowanie odbiorców, pytania o następne odcinki, postanowiliśmy przygotować drugą część nagrań, uzupełniając ją o kolejne rodzaje posług duszpasterskich, spotykając się z kapłanami z pasją wiary i miłością do kapłaństwa – powiedział KAI kleryk Krzysztof Kawik.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wywiady adresowane są do kapłanów, kleryków, osób rozeznających swoje życiowe powołanie, ale także do wszystkich ludzi świeckich. Alumni chcą pokazać inny obraz kapłaństwa niż ten, który często spotyka się w mediach społecznościowych. Cykl nagrań ukazuje przede wszystkim różnorodność kapłańskiej posługi oraz charyzmat kapłanów, którzy dzielą się świadectwem działania Pana Boga w ich życiu.

– Warto wsłuchać się w treść rozmów z kapłanami, zarówno w czasie transmisji, jak i później. Wszystkie rozmowy są zarchiwizowane na naszej stronie internetowej w zakładce Media – (PO)wołanie. „Rozmowy…” publikujemy w czerwcu i lipcu, a więc w miesiącach, kiedy maturzyści nie tylko podejmują ważne życiowe decyzję dotyczące ich przyszłości. Mamy nadzieję, że świadectwa kapłanów staną się inspiracją dla wszystkich rozeznających drogę do kapłaństwa i dodadzą odwagi ludziom młodym do powiedzenia Bogu: „tak” – mówi kleryk Jakub Polak.

Reklama

Gościem pierwszego odcinka drugiej serii jest ksiądz prof. Krzysztof Kościelniak, kapłan archidiecezji krakowskiej. Wykłada religie orientalne na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Jest kierownikiem Katedry Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wywiadzie opowiada nam o swoim powołaniu i fascynacji religiami wschodu.

Nagranie dostępne jest tu: https://seminarium-krakow.pl/2021/06/01/powolanie-2-odcinek-1-ks-krzysztof-koscielniak/

Podziel się:

Oceń:

2021-06-10 16:38

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jacek Kowalski: czy aktywność i wykonywanie czynności w liturgii są konieczne do kontemplacji?

Jacek Kowalski

Maciej Swirski

Jacek Kowalski

Dzisiaj uczestnictwo w Mszy Świętej kojarzy się z aktywnością, wykonywaniem czynności. Czy naprawdę jest to konieczne do kontemplacji? - zastanawia się prof. Jacek Kowalski w rozmowie z KAI. Autor książki "Missa Est. Msza Święta Panów Pasków" opowiada o sarmatach, typowo polskich zwyczajach liturgicznych. Czy wyciągano miecz na czytanie Ewangelii? Czy śpiewanie nabożnych pieśni zamiast śledzenia toku liturgii umożliwia jej przeżywanie?

Więcej ...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Więcej ...

Wniebowstąpienie jest drogą Chrystusa ku pełni objawienia

2024-05-12 16:20
Eucharystia na zakończenie II Kongresu Wieczystej Adoracji

Magdalena Lewandowska

Eucharystia na zakończenie II Kongresu Wieczystej Adoracji

Wniebowstąpienie Jezusa nie oznacza Jego oddalenia – napisał na zakończenie II Kongresu Wieczystej Adoracji kard. Robert Sarah.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Rozważania na niedzielę: Po co się tak przejmujesz?

Wiara

Rozważania na niedzielę: Po co się tak przejmujesz?

Wniebowstąpienie Pańskie

Wiara

Wniebowstąpienie Pańskie

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

Wiadomości

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Kościół

8 maja - wielkie pompejańskie święto