Mistrzostwa Świata w Skokach narciarskich: Polacy zajmują trzecie miejsce

Polacy zajęli 3 miejsce w Mistrzostwach Świata w skokach narciarskich. Skład naszej drużyny to: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Andrzej Stękała. Po pierwszej serii, byliśmy również na 3 miejscu.

Niemcy tym samym obroniły tytuł wywalczony dwa lata temu na obiekcie w Innsbrucku. Austrię wyprzedziły o 11,1 pkt, a Polskę o 15,4 pkt.

Biało-czerwoni po raz czwarty w historii stanęli na podium konkursu drużynowego MŚ. W Lahti w 2017 roku byli najlepsi, a trzecie miejsce zajmowali jeszcze w Val di Fiemme (2013) i Falun (2015).(PAP)

2021-03-06 18:48

PŚ w skokach - Żyła trzeci w Lahti, zwycięstwo Krafta

flickr.com

Piotr Żyła po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W piątek w fińskim Lahti zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, a drugi był Norweg Halvor Egner Granerud.