Kamil Stoch drugi w Klingenthal! Żyła i Kubacki wysoko

PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Wygrał prowadzący w klasyfikacji generalnej Norweg Halvor Egner Granerud. Czwarty był Piotr Żyła, a szósty Dawid Kubacki.

Granerud był zdecydowanie najlepszy. Stocha wyprzedził o 12,6 pkt. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Bor Pavlovcic - 13,4 pkt straty.

Do drugiej serii awansowało jeszcze trzech Polaków. Na 14. pozycji uplasował się Jakub Wolny, na 21. Andrzej Stękała, a na 30. Klemens Murańka.

Po pierwszej odpadł tylko Tomasz Pilch, zajmując 43. miejsce.(PAP)

wkp/ cegl/

2021-02-06 16:12

PŚ w skokach - Stoch wygrał kwalifikacje w Wiśle

Kamil Stoch

Kamil Stoch

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje przed niedzielnym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. W zawodach, które inaugurują sezon 2020/21, wystartuje rekordowa liczba reprezentantów Polski - aż jedenastu. Odpadł tylko debiutant, Jarosław Krzak.

Duch Święty – kim jest najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej?

2024-05-19 07:08