Reklama

Niedziela w Warszawie

Od 3 czerwca Muzeum Powstania Warszawskiego będzie znowu otwarte

MPW

3 czerwca Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie ponownie otwarte. Zmienią się godziny otwarcia, trasa i warunki zwiedzania. Goście, którzy odwiedzą Muzeum, będą mogli skorzystać z nowej ścieżki audio lub zwiedzić ekspozycję z przewodnikiem, przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Nie zabraknie też zwiedzenia on-line

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Osoby, które ograniczają wychodzenie lub mieszkają daleko, a chciałyby zwiedzić ekspozycję, będą mogły posłuchać o wydarzeniach z sierpnia i września 1944 roku we własnym domu.

NOWA TRASA ZWIEDZANIA

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Samodzielne zwiedzanie ekspozycji z nową ścieżką audio. Nowe zasady funkcjonowania instytucji kultury spowodowały zmianę trasy zwiedzania, którą będzie można przejść z nowym przewodnikiem audio.   Muzeum przygotowało nową ścieżkę audio, z której można będzie korzystać na swoim telefonie komórkowym. Do dyspozycji gości będą specjalne karty z kodem QR, dostępne w kasie biletowej. Zeskanowanie kodu QR własnym telefonem przeniesie nas do strony Muzeum, na której znajdować się będzie dźwiękowy przewodnik po Muzeum. Dalej, podążając za głosem lektora, przejdziemy trasą, która prowadzi przez ekspozycję muzealną oraz Park Wolności. Zachęcamy do zabrania ze sobą słuchawek.  Ze względu na bezpieczeństwo gości niektóre elementy ekspozycji zostały tymczasowo wyłączone ze zwiedzania, by zminimalizować miejsca „dotykowe", takie jak szufladki z biogramami czy zdjęcia w fotoplastikonach. Z tymi fragmentami ekspozycji będzie można zapoznać się poprzez w stronę www.1944.pl.    

Po Muzeum Powstania Warszawskiego oprowadzą gości głosy Andrzeja Ferenca i Agnieszki Kunikowskiej. Współproducentem projektu jest Teatr Polskiego Radia.  

ZWIEDZANIE MUZEUM Z DOMU

Osobom, które nie mogą przyjść do Muzeum, proponujemy wirtualne zwiedzanie za pomocą aplikacji PWA (Progressive Web App), dzięki której można zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego z dowolnego miejsca na świecie, także z własnego domu. Aby skorzystać z aplikacji, należy zeskanować telefonem kod QR ze strony internetowej Muzeum www.1944.pl Po załadowaniu treści można korzystać z aplikacji, nawet jeśli nie ma się dostępu do internetu i sieci WiFi. Zwiedzanie za pomocą aplikacji PWA trwa nieco ponad godzinę i zostało przygotowane w języku polskim i angielskim. Aplikacja będzie dostępna online do końca czerwca 2020 roku. Z aplikacji można także korzystać w Muzeum za pomocą własnego telefonu. Twórcą aplikacji do wirtualnego zwiedzania jest Antenna International – firma zajmująca się tworzeniem audioprzewodników i tras zwiedzania dla instytucji kultury, miejsc pamięci oraz wielu atrakcji turystycznych.  

Reklama

MNIEJSZE GRUPY

W związku z koniecznością zachowania dystansu między osobami zwiedzanie z przewodnikiem będzie możliwe wyłącznie rodzinnie lub indywidualnie. Przewodnika nie będziemy zamawiać przez system online, tylko na miejscu, w Muzeum. Podczas zwiedzania należy obowiązkowo zakrywać nos i usta, nosić rękawiczki ochronne, a także utrzymywać dystans społeczny.  

NOWE GODZINY OTWARCIA

Muzeum, oprócz wtorku ( w ten dzień placówka będzie zamknięta), przez resztę dni tygodnia, również w weekendy będzie czynne w godz. 10.00-18.00./ Kasa biletowa zamykana jest o godz. 17.30. Poniedziałki – wstęp bezpłatny (wejściówki należy pobrać w kasie biletowej Muzeum przed rozpoczęciem zwiedzania).

Pokazy filmu „Miasto ruin" 2D będą odbywać się w kinie w Sali pod Liberatorem co 30 minut.   Ceny biletów bez zmian. Zwiedzanie z przewodnikiem: 100 zł. Zwiedzanie z przewodnikiem w obcym języku: 150 zł. Wkrótce ruszy system zakupu biletów online dla gości indywidualnych. Zwiedzanie grupowe (dla grup liczących więcej niż pięć osób) jest zawieszone.

Podziel się:

Oceń:

2020-06-01 13:40

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kolejne groby Powstańców Warszawskich uratowane

Materiały prasowe MPW

Udało się wyremontować 11. grobów, gdzie pochowani są Powstańcy Warszawscy, jak i ofiary cywilne Powstania Warszawskiego.

Więcej ...

Święty Atanazy z Aleksandrii

www.fundacjamaximilianum.pl

Więcej ...

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone i sprofanowne konsekrowane hostie

2024-05-02 12:47

Karol Porwich

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu-Szombierkach doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu. Policja przekazała w czwartek, że poszukuje sprawców kradzieży z włamaniem.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst