Kapitalny Lewandowski - Mistrzostwa Świata coraz bliżej!

PZPN

Reprezentacja Polski prowadzona przez Adama Nawałkę nie dała najmniejszych szans Rumunii i wygrała w Warszawie 3:1 w meczu eliminacyjnym do mundialu w Rosji. Biało-czerwoni są już jedną nogą w finałach. Trzy gole zdobył, znakomicie grający, Robert Lewandowski.

Biało-czerwoni byli lepsi pod każdym względem. Mieli przewagę na każdej pozycji. Zawodnicy Adama Nawałki stworzyli sobie mnóstwo okazji do zdobycia gola, wykorzystali trzy i wygrali 3:1. Bohaterem został Robert Lewandowski. Nasz napastnik pierwszy raz zdobył bramkę tuż przed upływem trzydziestej minuty gry- wykorzystując rzut karny. Drugi raz jedenastkę wykorzystał po godzinie gry. A na początku drugiej połowy wbił piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Zespół prowadzony przez Christopha Dauma walczył w Warszawie o życie. Strata punktów z Polską praktycznie przekreślała jego szanse na awans do finałów mistrzostw świata w Rosji. Na boisko nasi przeciwnicy wyszli ustawieni całą drużyną na własnej połowie.

Bardzo dobrze zagrał Krzysztof Mączyński. Zanotował wiele kluczowych odbiorów i dodatkowo był autorem wielu wspaniałych podań.

Na wyróżnienie zasługuje także Piotr Zieliński. Przeciwko Rumunii zawodnik Napoli pokazał kunszt opanowania i techniki. To po faulu na nim sędzia podyktował drugi rzut karny.

Polska jest już prawie w finałach mistrzostw świata w Rosji. W sześciu meczach grupowych zawodnicy Nawałki stracili tylko dwa punkty, co stawia nas w komfortowej sytuacji przed nadchodzącymi kolejnymi meczami.

2017-06-11 08:37

LN siatkarzy - Polacy w półfinale po zwycięstwie nad Brazylią

2024-06-27 22:30

PAP/Marian Zubrzycki

Polscy siatkarze, obrońcy tytułu, wygrali z Brazylią 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:16) w ćwierćfinale Ligi Narodów w Łodzi i piąty raz z rzędu awansowali do strefy medalowej rozgrywek. Rywala biało-czerwonych w półfinale wyłoni piątkowe starcie Włoch z Francją.

Obrońca wiary

Witraż przedstawiający św. Ireneusza autorstwa Luciena Bégule (1901), Kościół Świętego Ireneusza w Lyonie

pl.wikipedia.org

Uznawany jest za pierwszego teologa, który wprowadził kryteria rozeznania wiary katolickiej.

Żyd zafascynowany Całunem - zmarł Barrie Schwortz, wybitny znawca Całunu Turyńskiego

2024-06-28 22:23

Włodzimierz Rędzioch

21 czerwca w wieku 77 lat zmarł Barrie Schwortz, amerykański Żyd o polskich korzeniach, fotograf a jednocześnie wybitny specjalista od Całunu Turyńskiego. Wyniki jego badań nad Całunem, jak również sporo zdjęć Schwortza możemy znaleźć z książce „Świadkowie Tajemnicy” opublikowanej przez wydawnictwo Rosikon Press.