Wielki sukces! Kielce wygrały Ligę Mistrzów!

Tomasz Fąfara/Copyright © KS Vive Tauron Kielce

Historyczny sukces polskiego sportu! Vive Tauron Kielce wygrało Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych, pokonując w rzutach karnych MKB Veszprem! Choć jeszcze dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry nikt nie spodziewał się, że cokolwiek jest w stanie odebrać triumf Węgrom.

Mecz Vive Tauron Kielce - MKB Veszprem zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Oboje finaliści Ligi Mistrzów grali już w zeszłym roku w Final Four w Kolonii. Wtedy mistrzowie Polski zajęli trzecie miejsce, a Węgrzy - drugie. W sobotnich półfinałach tegorocznej edycji podopieczni Talanta Dujszebajewa ograli Paris Saint-Germain, wygrywając 28:26. Veszprem w rywalizacji o ścisły finał pokonało po dogrywce niemieckie THW Kiel 31:28.

Początek niedzielnej rywalizacji wyraźnie należał do Węgrów. Ekipa Xaviego Sabate była lepiej zorganizowana zarówno w defensywie, jak i ataku. Żółto-biało-niebiescy w pierwszych kilku minutach stracili z kolei pięć piłek po niewymuszonych błędach. Veszprem szybko odskoczyło na cztery bramki i kontrolowało przebieg gry. Po kwadransie grę mistrzów Polski uspokoił Uros Zorman i Vive odrobiło stratę do dwóch bramek. Niestety, słabo funkcjonowała bramka kielczan i Węgrzy pod koniec pierwszej połowy znowu powiększyli przewagę. Do szatni Vive zeszło z czterema trafieniami straty, a na tablicy wyników widniało 17:13 dla Veszprem.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla Vive Kielce. Węgrzy znowu mieli przewagę i na dwanaście minut przed końcem byli lepsi o osiem bramek. Stało się jednak coś nieprawdopodobnego. Podopieczni Dujszebajewa stopniowo odrabiali straty. Niemal rno z syreną trafił Krzysztof Lijewski i doprowadził do dogrywki W zaledwie siedem minut kielczanie odrobili całą stratę i rywalizacja zakończyła się remisem.

Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka, zatem zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne.

W czwartej serii karnych Szmal obronił rzut Terzicia. W decydującej o wygraniu trofeum serii nerwy opanował Aguinagalde, który rzucił celnie i dał wygraną Vive Tauronowi Kielce! Kielczanie najlepszym zespołem Europy w piłce ręcznej! To historyczny sukces polskiego klubu!

+1 0
2016-05-30 07:47

MŚ piłkarzy ręcznych - Polacy zagrają w Egipcie w 2021 roku dzięki "dzikiej karcie"

Wikipedia

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) podjęła decyzję w sprawie tzw. “dzikich kart” na mistrzostwa świata 2021 w Egipcie. Prawo uczestnictwa w imprezie przyznano reprezentacjom Polski oraz Rosji.