Reklama

Świat

Energia zrównoważonego rozwoju

PGE

Za sprawą działań na rzecz edukacji przyrodniczej, wzbogacania bioróżnorodności, ochrony zagrożonych gatunków czy pomocy osobom najbardziej potrzebującym PGE zmienia świat wokół nas na lepsze.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kluczem do zrozumienia szerokiego zaangażowania społecznego firmy, która jest przecież przede wszystkim gigantem energetycznym w Polsce i liderem transformacji sektora energetycznego w naszym kraju, jest hasło: zrównoważony rozwój. PGE Polska Grupa Energetyczna w sposób harmonijny i z myślą o przyszłości działa w obszarach: środowiska, społecznej odpowiedzialności i zarządzania. Wyznaczone kierunki działania dla całej Grupy są niezbędne, by dostosować organizację do nowych regulacji, zmian klimatycznych i wspierać przy tym klientów oraz lokalne społeczności. Jak więc w praktyce wygląda zrównoważony rozwój według PGE?

Ekologia i energia

Zaangażowanie w ochronę środowiska stało się wizytówką Grupy PGE, już od 24 lat z powodzeniem realizuje program „Lasy pełne energii”. W jego ramach pracownicy PGE we współpracy z Lasami Państwowymi oraz ze społecznościami lokalnymi sadzą drzewa. Tylko w minionym roku ok. 2 tys. osób posadziło 110 tys. drzew, czyli o 42,5 tys. więcej niż w 2022 r. Program nie tylko przyczynia się do zwiększenia zalesienia Polski, ale też wpływa na świadomość jego uczestników, kształtując właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich PGE z lokalnymi społecznościami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

O odpowiedzialności ekologicznej PGE świadczy także fakt, że spółka jest partnerem strategicznym Ligi Ochrony Przyrody – najstarszej organizacji ekologicznej w Polsce, z którą wspólnie realizuje projekty edukacyjne poświęcone ochronie przyrody i bioróżnorodności. Ważnym polem działania proekologicznego PGE jest ochrona ptaków. Kominy elektrowni i elektrociepłowni należących do PGE od lat są bezpiecznymi domami dla sokołów wędrownych, a bocian biały najchętniej buduje gniazda na słupach energetycznych.

Energia rytmu natury

W ramach autorskiego programu środowiskowego „Energia rytmu natury” PGE współpracuje z dwudziestoma pięcioma instytucjami ochrony przyrody, w tym dziewięcioma parkami narodowymi (Biebrzańskim, Świętokrzyskim, Roztoczańskim, Kampinoskim, Wigierskim, Narwiańskim, Bieszczadzkim, Magurskim oraz Słowińskim). Współpraca PGE z parkami narodowymi koncentruje się na działaniach z zakresu ochrony zagrożonych gatunków, służących zachowaniu bioróżnorodności, na badaniach naukowych oraz projektach edukacyjnych. Szczególnie te ostatnie angażują lokalne społeczności, dzieci i młodzież szkolną z okolicy parków, turystów odwiedzających parki oraz pracowników PGE i ich rodziny.

Wolontariusze z PGE

Pracownicy PGE zasłynęli z aktywnego uczestnictwa w działaniach na rzecz najbardziej potrzebujących, m.in. oddając honorowo krew. W ramach autorskiego programu „Krew nie woda – nie bądź obojętny”, tylko w 2023 r. 1150 pracowników PGE oddało blisko 500 l krwi. Pracownicy PGE realizują także działania wolontariackie podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Polskie – kupuję to!

Polskie produkty, choć są jednymi z najlepszych na świecie, niestety, nie zawsze mają dobry PR. Pomocną dłoń rodzimej produkcji podaje PGE, która zapoczątkowała ogólnopolską akcję społeczną „Polskie – kupuję to!”. W jej ramach PGE zachęca Polaków do kupowania produktów rodzimych marek i dokonywania świadomych wyborów konsumenckich. Rozwijając tę kampanię, PGE nawiązało współpracę z twórcami aplikacji „Pola. Zabierz ją na zakupy”, która w przystępny sposób umożliwia identyfikację polskich producentów i marek. Do tej pory aplikację „Pola” pobrano 750 tys. razy, a za jej pośrednictwem zeskanowano łącznie 12 mln produktów.

Podziel się:

Oceń:

2024-02-20 14:07

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Lata zimą nie będzie

Adobe Stock

Kryzys energetyczny wywołany działaniami Rosji musi skutkować obawami przed zbliżającą się zimą. Na szczęście pierwsze prognozy wskazują, że na surową aurę raczej się nie zanosi.

Więcej ...

Komunikat Komisji Wychowania Katolickiego KEP w związku z wyrokiem TK

2025-07-04 14:59

BP KEP

Komisja Wychowania Katolickiego wyraża nadzieję, że po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którego orzeczenia – w myśl Konstytucji RP – są ostateczne, zostanie przywrócony ład prawny, tzn. uchylone przez Trybunał regulacje zostaną cofnięte i nie będą przestrzegane przez podmioty odpowiedzialne za edukację w Polsce – czytamy w komunikacie Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 3 lipca 2025 roku.

Więcej ...

Dlaczego kard. Ryś zabiera diakonów na wspólny tydzień wakacyjny?

2025-07-05 11:30

ks. Paweł Kłys

Co roku - na początku wakacji - kard. Grzegorz Ryś zabiera nowo wyświęconych diakonów łódzkiego seminarium duchownego na tydzień wspólnego wyjazdu. Przez ten wspólnie spędzony czas chce lepiej ich poznać, razem z nimi się modlić i przeżyć wspólnie czas czynnego wypoczynku.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Dziewczynka, która przebaczyła swemu zabójcy

Święci i błogosławieni

Dziewczynka, która przebaczyła swemu zabójcy

Watykan: nowy archiprezbiter bazyliki Santa Maria Maggiore

Kościół

Watykan: nowy archiprezbiter bazyliki Santa Maria Maggiore

„Miał wady, ale pięknie kochał” – wywiad z...

Kościół

„Miał wady, ale pięknie kochał” – wywiad z...

Jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. lekcji...

Wiadomości

Jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. lekcji...

Najwyższy pomnik Jana Pawła II na świecie zdewastowany

Kościół

Najwyższy pomnik Jana Pawła II na świecie zdewastowany

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Czechy: biskup częściowo znosi obowiązek uczestnictwa w...

Kościół

Czechy: biskup częściowo znosi obowiązek uczestnictwa w...

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką