Reklama

Niedziela Lubelska

Sen o pięknym życiu

Rozeznawanie powołania odbywa się w relacji z Bogiem, na modlitwie

Katarzyna Artymiak

Rozeznawanie powołania odbywa się w relacji z Bogiem, na modlitwie

Jak rozpoznać głos Boga? Jakie jest moje powołanie? Z propozycją pomocy w odnalezieniu odpowiedzi na najważniejsze pytania przychodzi Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Roku św. Józefa młodzi gromadzący się przy parafii św. Józefa w Lublinie zapraszają swoich rówieśników na serię spotkań pt. Sen o pięknym życiu, podczas których poprzez rozmowę z zaproszonymi gośćmi i modlitwę zespół CDM będzie towarzyszył młodym w rozeznawaniu życiowej drogi. Spotkania odbywają się w kościele św. Józefa na LSM-ach w każdy 1. czwartek miesiąca. Pierwsze miało miejsce 4 lutego i było poświęcone miłości i zakochaniu. Uczestniczyli w nim m.in. psycholog Daria Stawarz, biblista ks. Krzysztof Napora oraz zakochana para Aneta i Szymon. W czasie półgodzinnej rozmowy poruszono tematy związane z poznawaniem siebie i odkrywaniem Boga, który jest źródłem doskonałej miłości, uzdalniającej nas do kochania.

Projekt

Impulsem do powstania serii spotkań było ogłoszenie przez papieża Franciszka Roku św. Józefa. Opiekun Świętej Rodziny jest inspiracją i patronem wydarzenia. – Pomysłodawcą jest Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, które w Roku św. Józefa chciało coś zrobić dla młodych. Wiemy, że św. Józef był młody, gdy Bóg mu się objawił i mówił do niego w snach. Stwierdziliśmy, że też chcemy powiedzieć o tym, w jaki sposób Bóg chce się objawiać ludziom dzisiaj. Stąd pomysł na projekt Sen o pięknym życiu – wyjaśnia ks. Damian Szewczyk, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży. Projekt tworzy zespół, w skład którego wchodzą kapłani ks. Damian Szewczyk i ks. Łukasz Grzejda, zakonnice s. Sylwia i s. Marta oraz student Wiktor, który odpowiada za część techniczną.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Świadectwo

Projekt ma charakter duszpasterstwa powołaniowego i pragnie obalić mit, jakoby powołanie oznaczało tylko kapłaństwo lub zakon. – Powołanie jest nie tylko do życia kapłańskiego i zakonnego, ale również do małżeństwa i rodziny – podkreśla ks. Szewczyk. W ramach wydarzeń zaplanowanych na cały rok będą odbywały się spotkania z osobami życia konsekrowanego, audycje i wywiady z siostrami i braćmi, którzy opowiedzą o tym, w jaki sposób odkryli swoje powołanie, jakie przeżywali rozterki, dlaczego wybrali akurat takie zgromadzenie. Nie zabraknie modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Reklama

– W wyborze drogi życia, w rozpoznaniu powołania, chcemy towarzyszyć młodym. Właśnie na „towarzyszenie” zwrócił uwagę papież Franciszek i my podążamy tą drogą – mówi duszpasterz młodzieży. Jak podkreśla, powołanie wiąże się także z wyborem drogi małżeństwa i rodziny, dlatego spotkania poświęcone będą również tej tematyce, ze świadectwem małżonków i wypowiedziami ekspertów. Ze względu na pandemię część wywiadów zostanie nagrana w studiu CDM.

Rok św. Józefa jest dobrym czasem na rozeznawanie powołania.

Podziel się cytatem

Modlitwa

Rozeznawanie powołania odbywa się w relacji z Panem Bogiem, stąd w czasie spotkania nie może zabraknąć modlitwy. Na drugą część comiesięcznego spotkania składa się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wspólnotowa. – Oprócz tego, że mówimy o powołaniach, chcemy się też za te powołania modlić. Józef słuchał Boga, i my Go słuchamy. Nasze powołanie to nie jest nasz plan na życie, ale Boży plan. Jestem powołany, to znaczy odpowiadam na to, co mi Bóg daje. Stąd podstawową kwestią jest dla nas modlitwa, którą będą przygotowywały siostry franciszkanki – wyjaśnia ks. Damian Szewczyk. Dodatkowo w ramach projektu Sen o pięknym życiu w każdy czwartek w siedzibie Centrum Duszpasterstwa Młodzieży jest możliwość osobistej rozmowy na temat rozeznania powołania.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 4 marca (początek o godz. 19.00). Można w nim wziąć udział osobiście lub poprzez transmisje w mediach społecznościowych.

Podziel się:

Oceń:

2021-02-17 09:37

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jak odkryć powołanie?

Msza wigilii paschalnej w seminarium

Archiwum Seminarium

Msza wigilii paschalnej w seminarium

Kończące się wakacje były czasem odpoczynku, ale dla wielu także okazją do zastanowienia się nad sprawami fundamentalnymi i okazją do odpowiedzi na pytania, które przypomina popularna piosenka religijna: „Co jest najważniejsze,/ co jest najpiękniejsze,/ co prawdziwe, jedyne, największe,/ za co warto życie dać”.

Więcej ...

Gwiazdo Jackowa z Przemyśla, módl się za nami...

2024-05-06 20:50

Adobe Stock

Przy południowo – wschodniej granicy Polski, nad rzeką San leży pięknie położone miasto licznych kościołów – Przemyśl. Posiada ono dwa sanktuaria maryjne, w jednym z nich dzisiaj się zatrzymamy. Czas dzisiejszego rozważania spędzimy w bazylice katedralnej, gdzie znajduje się cudowna figura Matki Bożej Jackowej – Pani Przemyskiej.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 7.): Jednostka GROM

2024-05-06 20:55

Materiał prasowy

Co zrobić z trudnymi emocjami? Czy Apostołowie byli wolni od agresji? I co właściwie ma do tego Maryja? Zapraszamy na siódmy odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o roli Matki Bożej w stawaniu się opanowanym człowiekiem.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Wiara

Czy zauważam Boga wokół siebie?

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Wiara

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?