Reklama

Duchowość

Adoptuj zakonnicę!

Archiwum s. Marii Goretti

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rok życia konsekrowanego to bardzo wyjątkowy czas dla osób, które poświęciły swoje życie Bogu, ale jest to także szczególny czas dla nas - ludzi świeckich. Przede wszystkim pozwala nam głębiej zastanowić się nad rolą osób konsekrowanych w naszym życiu i w życiu całego Kościoła. Warto, zwłaszcza w tym czasie, tym, którzy swoją modlitwą i ofiarnością wspierają nas każdego dnia, także ofiarować coś co jest najcenniejsze - modlitwę. Z taką właśnie myślą powstało m.in. Dzieło Duchowej Adopcji Sióstr Zakonnych.

Siostry zakonne to zwykle delikatne kobiety, które jednocześnie mają ogromną siłę i charyzmat. Podejmują liczne dzieła ewangelizacyjne, pracują z dziećmi i młodzieżą, służą chorym, starszym, pomagają samotnym matkom. Niosą swoją posługę wszędzie tam, gdzie jest cierpienie, zagubienie, poranienie i samotność. Ich misja jest bezcenna dla Kościoła i dla ludzi. Same rozmodlone i rozmiłowane w Panu Bogu, a jednocześnie także potrzebujące modlitewnego wsparcia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Potrzebujemy modlitwy innych, aby jak najlepiej wypełniać wolę Bożą, żeby jak najwięcej ludzi przyprowadzić do Jezusa - dzieliła się z nami s. Anna. - Chce tak żyć by podobać się Panu Bogu, chce kiedyś z Nim się spotkać, a żeby kiedyś móc się z nim spotkać, muszę już od dzisiaj, od teraz i codziennie Nim żyć, być dobrą, uczynną, by te uczynki szły za mną. Jesteśmy w Kościele jako osoby powołane, ale też napotykamy na różne trudności, pokusy, zniechęcenia i przeszkody w wypełnianiu woli Bożej, dlatego modlitwa jest nam ogromnie potrzebna - podsumowała s. Anna.

- Pomysł założenia Dzieła Duchowej Adopcji Sióstr Zakonnych zrodził się podczas pewnych rekolekcji weekendowych u sióstr Elżbietanek w Nysie w listopadzie 2010 r. - mówiła Joanna Hadzik, założycielka Dzieła Modlitwy.

- Podczas rozmowy zauważyłam, jak mało osób modli się za siostry zakonne, a widziałyśmy z dziewczynami, jak wiele one robią. Za kapłanów jest i Margaretka i Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów - a za siostry nie było nic. Krótko później powstała strona internetowa i pierwszego dnia pojawiła się już pierwsza adopcja - notabene siostry, która organizowała owe rekolekcje w Nysie - dodała Joanna Hadzik.

Reklama

Aktualnie przez stronę omadlanych jest prawie tysiąc sióstr, choć samych duchowych adopcji jest więcej, ponieważ niektóre siostry mają po kilka adopcji. Aby włączyć się do Dzieła Modlitwy, należy zgłosić siostrę, za którą chcemy się modlić, albo wybrać spośród sióstr zgłoszonych na stronę.

Dowolny jest też czas adopcji, może to być rok, pół roku, miesiąc, lub adopcja stała (na całe życie adoptującego). Podstawową zasadą duchowej adopcji jest codzienna modlitwa (najlepiej maryjna) w intencji adoptowanej przez siebie siostry. Do polecanych, choć nieobowiązkowych modlitw należą także: raz w tygodniu Hymn do Ducha Świętego oraz raz w miesiącu Koronka do Miłosierdzia Bożego, jedna tajemnica różańca, Eucharystia, a także modlitwa Jana Pawła II za osoby konsekrowane.

Więcej informacji o zasadach adopcji jak i o samym Dziele Duchowej Adopcji Sióstr Zakonnych, znajduje się na stronie: www.ddasz.wordpress.com . Na stronie można także zapoznać się z listą sióstr oczekujących na adopcję.

Podziel się:

Oceń:

2015-02-02 14:47

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Siostra Jolanta Kafka: geniusz kobiecy w służbie Kościoła

Na pierwszym miejscu naszej posługi znajdują się ludzie, którzy się źle mają – stwierdziła siostra Jolanta Kafka, ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, nowo wybrana przewodnicząca zarządu Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych Zakonów Żeńskich.

Więcej ...

Podziękowania od ks. Michała Olszewskiego dla "Niedzieli"

2024-07-05 13:41

YouTube.com

Mec. Krzysztof Wąsowski, adwokat ks. Michała Olszewskiego, przekazał redakcji list od aresztowanego kapłana. W liście ks. Olszewski dziękuje Tygodnikowi "Niedziela" oraz Włodziemierzowi Rędziochowi (naszemu korespondentowi z Rzymu) za wsparcie informacyjne i modlitewne.

Więcej ...

Rowerem z Przasnysza przez Wiedeń do Rzymu z ikoną na bagażniku

2024-07-05 16:31

skeeze/pixabay.com

- Spotkaliśmy wiele pozytywnych osób na trasie naszej pielgrzymki i spotkało nas dużo dobroci ze strony ludzi - powiedział Family News Service Jacek Piotrowski, jeden z uczestników wyprawy rowerowej z Przasnysza przez Wiedeń do Rzymu, którzy 4 lipca dotarli do Wiecznego Miasta. Wieźli z sobą ikonę św. Stanisława Kostki. Pielgrzymce towarzyszyła charytatywna zbiórka środków - uczestnicy postanowili "wykręcić" kilometry dla chorej Iwony.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Dziewczynka, która przebaczyła swemu zabójcy

Święci i błogosławieni

Dziewczynka, która przebaczyła swemu zabójcy

Eucharystia przypomina nam o Bożej miłości

Wiara

Eucharystia przypomina nam o Bożej miłości

Starczów. Decyzje kościelne są często trudne do...

Niedziela Świdnicka

Starczów. Decyzje kościelne są często trudne do...

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Kościół

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Zmarł ks. Mirosław Rapcia. Znane są szczegóły...

Niedziela Częstochowska

Zmarł ks. Mirosław Rapcia. Znane są szczegóły...

Tygodnik

Kościół

Tygodnik "Sieci" ujawnia wstrząsające listy ks....

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Skwarzyński: od czasu zatrzymania księdza, jego kondycja...

Wiadomości

Skwarzyński: od czasu zatrzymania księdza, jego kondycja...