Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Któż jak Bóg

Lech Dokowicz podzielił się z zebranymi świadectwem nawrócenia

Joanna Ferens

Lech Dokowicz podzielił się z zebranymi świadectwem nawrócenia

Pod takim hasłem odbyły się w Biłgoraju spotkania rekolekcyjne z Lechem Dokowiczem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rekolekcje zostały zorganizowane w dniach 15-17 lutego br., przez trzy biłgorajskie parafie: pw. Chrystusa Króla, św. Marii Magdaleny i św. Jerzego. Odnowieniu życia duchowego i nawróceniu służyły w trakcie rekolekcji: modlitwa, świadectwa, konferencje, filmy, prezentacje multimedialne oraz zespół muzyczny.

Skąd wziął się pomysł na takie rekolekcji, wyjaśnia jeden z organizatorów, ks. Karol Jędruszczak. – Pierwsza myśl, jaka nam się pojawiła po tym, gdy spotkaliśmy Lecha Dokowicza po raz pierwszy w Zamościu, a później w Biłgoraju na spotkaniach katechetycznych, to właśnie ta, aby urządzić w naszym mieście rekolekcje, które on poprowadzi, w których będzie mówił o zagrożeniach duchowych, o tym, że Bóg ma być na pierwszym miejscu i w których powie nam, którędy kroczyć i jak to wyglądało w jego życiu. Te rekolekcje są przygotowaniem do całego Wielkiego Postu, gdyż to one pomagają nam wejść w ten wyjątkowy czas i przeżyć go dobrze, można się wyspowiadać, posłuchać konferencji i „ustawić” swoje życie pod krzyż Chrystusa i pod Zmartwychwstanie, bo do tego Wielki Post nas przygotowuje – mówił ks. Jędruszczak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Lech Dokowicz to znany reżyser i filmowiec, reżyser, producent filmów dokumentalnych. W przeszłości związany ze środowiskiem Fronda, obecnie wraz z Maciejem Bodasińskim tworzy wytwórnie filmową Mikael. W swoim życiu doświadczył wielkiej łaski nawrócenia. – Lech Dokowicz przeżył w swoim życiu ogromne nawrócenie. Jest również twórcą wielkich wydarzeń w naszym kraju, takich jak Wielka Pokuta czy „Różaniec do granic”. Nagrał także wiele filmów ewangelizacyjnych, m.in. filmy o Medjugorie, o Eucharystii, o egzorcyzmach Anneliese Michel. Warto je zobaczyć, aby pogłębić swoją wiedzę na tematy religijne, ale również zbliżyć się w ten sposób do Pana Boga – dodaje ks. Karol Jędruszczak.

Wikariusz parafii pw. Chrystusa Króla ks. Maciej Lewandowski dodaje, że tematyka rekolekcji oscyluje wokół I i VI przykazania, a także osoby Ducha Świętego. – Trzy dni naszych rekolekcji oparte były na przykazaniach. Pierwszego dnia rozważaliśmy pierwsze przykazanie Boże, zastanawialiśmy się, jakie zagrożenia czyhają na nas w związku z nim, modliliśmy się również o uwolnienie od tych wszystkich więzów, które odcięły nas od Pana Boga, a związały ze złym duchem. Drugi dzień dotyczył przykazania szóstego, a także modliliśmy się, zbliżając się do Pana Boga, chcąc powierzyć Mu całe swoje życie. Trzeciego dnia rozważaliśmy kwestię darów Ducha Świętego i o te dary także się modliliśmy. Papież Franciszek w orędziu na Wielki Post tego roku napisał, że nasza wiara przejawia się w tym, co czynimy i musimy uważać, aby nie osłabła. Dlatego te rekolekcje są po to, aby naszą wiarę wzmocnić, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga, a potem w takim radosnym i głębokim zjednoczeniu z Bogiem przeżyć święta Wielkiej Nocy – wskazał ks. Lewandowski.

Reklama

Lech Dokowicz na początku konferencji mówił o historii swojego nawrócenia, a także o filmach, które produkuje. – Wobec całej ciemności, jaką świat jest dzisiaj zalewany, Bóg działa z niezwykłą mocą. Dzięki Bogu dzieją się nieprawdopodobne rzeczy. Natomiast większość ludzi porusza się po obrzeżach wiary, albo poza nią i w związku z tym nie doświadczają tego, co się dzieje w jej centrum. Dlatego tworzymy te filmy, aby dać ludziom nadzieję, pomóc zrozumieć, że Pan Bóg jest wczoraj, dziś i na wieki taki sam, że On zawsze czeka na człowieka. Na te czasy potrzeba takich narzędz. Mam wiele świadectw ludzi, którzy nawrócili się po obejrzeniu nawet jednego filmu – podkreślał Lech Dokowicz.

Każdego dnia rekolekcje rozpoczynały się Mszą św., a potem były także adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uwolnienie, z zaproszeniem do oddania życia Jezusowi i z modlitwą o dary Ducha Świętego.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2018-02-28 11:19

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Łódź: zaproszenie na internetowe, domowe rekolekcje wielkopostne 2020

kite_rin/fotolia.com

W związku z brakiem możliwości uczestniczenia w rekolekcjach wielkopostnych zapraszamy wszystkich do udziału w domowych, internetowych rekolekcjach wielkopostnych, którym przewodzić będzie ks. Juliusz Lasoń – kapelan szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

Więcej ...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Karol Porwich/Niedziela

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Więcej ...

Duda po spotkaniu z Xi Jinpingiem: przedstawiłem nasz punkt widzenia na kwestie bezpieczeństwa

2024-06-24 18:20

PAP/Radek Pietruszka

Jak relacjonował prezydent Andrzej Duda, podczas spotkania z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem przedstawił polski punkt widzenia na kwestie bezpieczeństwa w regionie. Poinformował też, że Polacy będą mieli ruch bezwizowy do Chin.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Pielgrzymka prezydenckiego kapelana:

Wiara

Pielgrzymka prezydenckiego kapelana: "od Krzyża, do...

Archidiecezja warszawska: reklama z udziałem kard. Nycza...

Kościół

Archidiecezja warszawska: reklama z udziałem kard. Nycza...

Prośmy św. Jana Chrzciciela, aby pomógł nam być...

Wiara

Prośmy św. Jana Chrzciciela, aby pomógł nam być...

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?