Reklama

Niedziela Kielecka

Sześć tysięcy serc u Matki Bożej Łokietkowej

Przybyli do Matki

TER

Przybyli do Matki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To było największe z dotychczasowych spotkań Róż Żywego Różańca w diecezji kieleckiej. W pierwszą sobotę października do sanktuarium Matki Bożej Łokietkowej w Wiślicy przyjechało ponad 6 tys. czcicieli Maryi. Po zawiązaniu wspólnoty ks. dr Grzegorz Kaliszewski, diecezjalny moderator Róż Żywego Różańca i jeden z głównych organizatorów modlitewnego spotkania, powitał pielgrzymów i opowiedział historię wiślickiego sanktuarium.

Eucharystii przy ołtarzu polowym przewodniczył bp Jan Piotrowski, w modlitwie towarzyszyło mu ponad stu kapłanów z całej diecezji, którzy przyjechali do Wiślicy modlić się z grupami Żywego Różańca. W progach sanktuarium Madonny Łokietkowej zebranych powitał kustosz sanktuarium ks. Wiesław Stępień. Wyraził radość z „tak licznego zgromadzenia wiernych w Wiślicy”. W homilii Biskup Jan przypomniał słowa papieża Franciszka, który mówił, że pielgrzymka w Roku Świętym odnawia naszą wiarę „i przypomina nam, że nasze życie, które jest pielgrzymką, jest wędrowaniem sensownym, ponieważ idziemy ku Bogu, ku Jego odwiecznej miłości”. Ksiądz Biskup podkreślił, że Rok Miłosierdzia jest specjalnym czasem łaski danym człowiekowi przez Boga. Mówił o sile modlitwy, podczas której Bóg jest blisko człowieka „a nawet w samym człowieku”. Przypomniał, że Kościół, wspólnota świadków wiary „niesie misyjny nakaz Jezusa”, który jest wciąż aktualny. Przywołał postać św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która przez modlitwę stała się patronką misji. – W swoich pismach mówiła, że każdy, nawet niepozorny akt, o którym nikt nie wie, a który został uczyniony z miłości, jest często wartościowszy od wspaniałych dzieł – mówił Biskup Jan, wskazując misjonarzy pochodzących z naszej diecezji, którzy „czekają na naszą modlitwę”, najpiękniejszy dar. Zachęcał zabranych, aby podczas modlitwy różańcowej pamiętali o głosicielach Dobrej Nowiny. Na zakończenie wskazał wielkich czcicieli modlitwy różańcowej, m.in. o. Pio, który z różańca uczynił swój oręż.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Po Mszy św. Biskup Jan zaprosił wszystkich na kolejne spotkanie Róż Różańcowych, które w przyszłym roku odbędzie się w bazylice katedralnej w Kielcach.

Podczas spotkania nie zabrakło modlitwy za misje. Ks. Łukasz Zygmunt – dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej mówił o pomocy, jaką misjonarzom niosą wierni naszej diecezji. Zachęcał do modlitewnego i finansowego wsparcia naszych misjonarzy, którzy głoszą Słowo Boże na kilku kontynentach. Z kolei ks. dr Maciej Będziński, sekretarz Krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła poprowadził konferencję „Przez uczynki miłosierdzia do formacji misyjnej w Żywym Różańcu”. Modlitwę różańcową w intencji misjonarzy poprowadził ks. Kaliszewski.

* * *

Czesława Jasek, zelatorkaw parafii Wiśniówka
– Od dziesięciu lat jestem zelatorką róży różańcowej w parafii Wiśniówka, wcześniej przede mną były dwie zelatorki. Ja już wtedy należałam do róży i codziennie odmawiałam Różaniec. Tej pięknej modlitwy nauczyła mnie babcia, która wychowywała mnie po śmierci rodziców. Miałam wtedy chyba sześć lub siedem lat, jak tylko zaczęłam chodzić do szkoły, jeszcze przed moją pierwszą Komunią św. Modlę się na różańcu już siedemdziesiąt lat. Codziennie odmawiam tajemnicę z kółka różańcowego, ale w ciągu dnia modlę się na różańcu i w innych intencjach. Prowadzę, tak jak dzisiaj Ksiądz Biskup mówił – „Margaretki”, czyli modlitwę za kapłanów. Modlimy się za duszpasterzy, którzy potrzebują naszego modlitewnego wsparcia. A tak naprawdę wszyscy potrzebują modlitwy. Modlimy się na różańcu także w naszych rodzinnych intencjach, za dzieci, krewnych, a także za naszą ojczyznę i Kościół.

Podziel się:

Oceń:

2016-10-13 10:16

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Druga stacja pierwszego kongresu różańcowego

Maciej Orman/Niedziela

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Myszkowie-Mrzygłodzie 8 października odbyła się II stacja I Kongresu Różańcowego Archidiecezji Częstochowskiej połączona z diecezjalną pielgrzymką kół Żywego Różańca.

Więcej ...

Kard. Ryś: czy królestwo Boże rośnie w Tobie?

2024-06-16 19:08

Archidiecezja Łódzka

W Ksawerowie k. Łodzi, w parafii pw. MB Częstochowskiej odbyły się dziś uroczystości związane z jubileuszem 25-lecia przedszkola prowadzonego przez Siostry Karmelitanki. W dziękczynieniu, któremu przewodniczył kard. Grzegorz Ryś uczestniczyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami, absolwenci przedszkola oraz cała ksawerowska wspólnota parafialna.

Więcej ...

Paulińskie Dni Młodych "Na barkach nadziei"

2024-06-17 10:26

Mat. prasowy

Paulińskie Dni Młodych to coroczne spotkania młodzieży, organizowane przez Zakon Paulinów. Młodzi ludzie z różnych środowisk, głównie należący do duszpasterstw paulińskich, spotykają się w drugim tygodniu lipca, by wspólnie się modlić i spędzać wakacje. Każdego roku Paulińskie Dni Młodych odbywają się przy innym paulińskim klasztorze.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Ulicami Warszawy przeszedł XIX Marsz dla Życia i Rodziny

Kościół

Ulicami Warszawy przeszedł XIX Marsz dla Życia i Rodziny

Mamy obowiązek kochać swoją ojczyznę

Wiara

Mamy obowiązek kochać swoją ojczyznę

Dobry jak chleb – św. Brat Albert Chmielowski

Niedziela Podlaska

Dobry jak chleb – św. Brat Albert Chmielowski

Nowy Sącz: Pożar zabytkowego kościoła p.w. Św. Heleny

Kościół

Nowy Sącz: Pożar zabytkowego kościoła p.w. Św. Heleny

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem w...

Sport

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem w...

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki...

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki...

Jednoosobowe biuro rzeczy znalezionych

Wiara

Jednoosobowe biuro rzeczy znalezionych

12 czerwca: Rocznica objawień w Akicie. Uzdrowienia,...

Wiara

12 czerwca: Rocznica objawień w Akicie. Uzdrowienia,...

Rozważania na niedzielę: Lekarz odpuszczał grzechy

Wiara

Rozważania na niedzielę: Lekarz odpuszczał grzechy