Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Zakochani w Różańcu

Ks. Krzysztof Wąchała TChr

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

25 października na zakończenie Tygodnia Misyjnego w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie, w którym trwa Rok Jezusowego Serca, odbyła się II Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca.

Przybyło na nią ponad 600 osób, członków wspólnot Żywego Różańca, by wysłuchać konferencji oraz zapoznać się z postacią Pauliny Jaricot, a nade wszystko na nowo odkrywać aktualność przesłania Matki Bożej z Fatimy, które streszczają słowa będące hasłem tegorocznego spotkania: „Serce Jezusa i Maryi chcą przez Was światu okazać wiele miłosierdzia”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca zorganizowana została przez Papieskie Dzieła Misyjne archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej we współpracy z Sanktuarium NSPJ w Szczecinie.

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty i powitania uczestników, którego dokonał ks. Krzysztof Wąchała SChr wprowadzając wszystkich w temat tegorocznego pielgrzymowania. Pierwszą część zainicjowało wniesienie relikwii dzieci fatimskich przez Łucję, Franciszka i Hiacyntę, czyli dzieci z Ogniska Misyjnego z parafii pw. NSPJ w Szczecinie. To one przyniosły relikwie małych błogosławionych, które towarzyszyły uczestnikom spotkania przez całą modlitwę.

Kolejnym punktem programu była konferencja ks. Maciej Będzińskiego - sekretarza krajowego PDRW i PDPA - na temat: „Radość ewangelizacji owocem pogłębionej modlitwy różańcowej”. Nie zabrakło również odniesień do życia i działalności Pauliny Jaricot. Postać sługi Bożej wzbudziła wśród uczestników pielgrzymki wielkie zainteresowanie - do tego stopnia, że zniknęły wszystkie książki opowiadające o Paulinie Jaricot.

Po wykładzie ks. Kazimierz Kotlarz TChr z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie Szczecińskim dał świadectwo swoich spotkań z Matką Bożą, wygłaszając konferencję pt. „Matka Boża Fatimska w moim życiu”. Niezwykle poruszające świadectwo ks. Kazimierz zakończył stwierdzeniem, że Fatima jest tam, gdzie ludzie modlą się na różańcu, jest w sercach tych, którzy kochają Matkę Bożą.

Reklama

Podsumowaniem tej części była Godzina Różańcowa. Na ołtarz wniesiony został Najświętszy Sakrament. Najpierw odmówiony został różaniec misyjny: o pokój na świecie i za wszystkich ludzi z każdego kontynentu, o czym świadczyły zapalane przez małych misjonarzy świece w kolorach misyjnych. Na zakończenie Różańca odmówiona została modlitwa Anioła Pokoju i akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

Na koniec miała miejsce najważniejsza część pielgrzymki - Eucharystia, której przewodniczył i w czasie której homilię wygłosił ks. dr Jarosław Staszewski TChr - proboszcz i kustosz sanktuarium. Mszę św. koncelebrowali licznie zgromadzeni kapłani przybyli z grupami pielgrzymów.

Całość zakończyła procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami dzieci fatimskich wokół Sanktuarium, co stanowiło manifestację wiary wszystkich zgromadzonych wokół ołtarza. Na zakończenie pozostał w pamięci piękny obraz wielu ludzi pochylonych nad różańcem, ludzi, którzy modlą się w intencjach nie swoich, lecz innych. Gdyby nie oni, gdyby nie róże świat byłby pozostawiony bez mgły bezinteresownej modlitwy, która oplata każdego z nas, nawet tych, którzy nie wierzą, nawet tych, którzy się wyśmiewają. Cicha modlitwa róż - skarb, którego wartość poznamy dopiero po śmierci.

Podziel się:

Oceń:

2014-10-30 10:47

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Różańcowa Pani nieba, ziemi

Uroczystości przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz

Ks. Adam Stachowicz

Uroczystości przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz

Zelatorzy i członkowie Kół Żywego Różańca spotkali się w sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu na dorocznym zjeździe modlitewno-formacyjnym.

Więcej ...

Katedralne organy to skarb Wrocławia

2024-06-25 15:20
Konferencja prasowa poświęcona katedralnym organom

Marzena Cyfert

Konferencja prasowa poświęcona katedralnym organom

W święto Jana Chrzciciela, patrona katedry wrocławskiej, Wrocławia i archidiecezji odbyła się konferencja prasowa poświęcona katedralnym organom. O budowie instrumentu, jego remoncie i znaczeniu mówili: ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej, Włodzimierz Patalas, sekretarz miasta oraz organmistrz Dariusz Zych.

Więcej ...

Rozpoczyna się szkoła letnia Akademii Liderów

2024-06-26 09:34

Mat. prasowy

Wyjątkowo zaangażowana społecznie młodzież rozpoczyna właśnie 10-dniowe szkolenie w ramach Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. 31 wyjątkowych młodych społeczników (w wieku 16-20 lat) wyłonionych w ogólnopolskiej rekrutacji będzie uczyć się jak prowadzić własne projekty społeczne i stawać się prawdziwymi liderami zmian w swoich miejscowościach. I choć wielu badaczy mówi o pokoleniu Z jako o pokoleniu „nowych nihilistów”, są w Polsce młode osoby chcące brać odpowiedzialność za wspólne sprawy i pomagać osobom potrzebującym. I te osoby właśnie spotkały się na szkole letniej Akademii Liderów.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jak wygląda moja modlitwa?

Wiara

Jak wygląda moja modlitwa?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?