Reklama

Niedziela Wrocławska

Misje na Indonezji

S. Klaudia, ks. Wiesław Karaś, s. Flora

Ks. Łukasz Romańczuk

S. Klaudia, ks. Wiesław Karaś, s. Flora

Wrocław - Zakrzów: Parafię św. Jana Apostoła odwiedziła s. Klaudia Olejniczak ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, która na co dzień posługuje w Indonezji na Wyspie Flores. Na jednej z Mszy św. obecna także była s. Flora z Tanzanii na co dzień mieszka we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Siostra Klaudia jest misjonarką od ponad 20 lat. W tym czasie była w Tanzanii, na Filipinach i teraz w Indonezji, gdzie siostry marianki od stycznia 2024 roku tworzą placówkę. Obecnie znajdują się tam 3 siostry oraz 4 kandydatki z Indonezji. Wśród zadań sióstr, to codzienna praca w parafii i wiąże się też z nauczaniem dzieci, wspieraniem kobiet w potrzebie, wizytami u chorych i ubogich oraz zanoszeniem im Komunii św. - To także nasze codzienne niesienie nadziei i Ewangelii tam, gdzie jest najbardziej potrzebna - podkreśla s. Klaudia, dodając: - Cały czas rozeznajemy naszą drogę w Indonezji. Widzimy, że wspólnota Kościoła się tam rozrasta bardzo mocno. Zresztą wyspa Flores, podobnie jak dwie sąsiadujące z nią wyspy są chrześcijańskie, a na niedzielną Eucharystię przychodzą tłumy wiernych. Mimo, że jest to w 80% kraj muzułmański, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Jezusa Chrystusa.

Siostry zauważają, że potrzeby w Indonezji są ogromne. - Wielu ludzi żyje bardzo skromnie. Rozeznałyśmy, że dobrą drogę będzie stworzenie szwalni i możliwość nauki szycia dla miejscowych kobiet, aby poprawić im warunki życia. Chcemy przy tym zatroszczyć się o bieliznę kielichową do naszych lokalnych kościołów oraz chcemy zakupić maszynę do wypieku komunikantów i hostii, bo widzimy, że do komunii przystępuje bardzo wielu wiernych - zaznacza s. Klaudia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Indonezja jest także krajem, gdzie do kapłaństwa i życia zakonnego przygotowuje się wielu młodych. - Indonezja to kraj mający 280 mln obywateli i składa się z 17 tys. wysp. Na naszej wyspie Flores znajduje się największe seminarium, w którym do kapłaństwa przygotowuje się 1200 kleryków - opowiadała siostra Klaudia. 

Po każdej Mszy świętej była możliwość wsparcia misji na Indonezji oraz rozmowy z siostrami.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2025-08-19 11:52

Wybrane dla Ciebie

Papież w miejscu śmierci z powodu skażenia: służmy życiu!

2026-05-23 12:31
Leon XIV podczas spotkania z mieszkańcami tzw. „Ziemi Ognisk”,

Vatican Media

Leon XIV podczas spotkania z mieszkańcami tzw. „Ziemi Ognisk”,

Weźmy odpowiedzialność każdy za siebie, wybierzmy sprawiedliwość. Dobro wspólne jest ważniejsze niż interesy nielicznych, niż partykularne interesy — małe czy wielkie - apelował Leon XIV podczas spotkania z mieszkańcami tzw. „Ziemi Ognisk”, gdzie były składowane i palone odpady toksyczne. Wizyta ma miejsce w przededniu 11. rocznicy ogłoszenia encykliki Laudato si’.

Więcej ...

Łotwa: nieznany dron spadł do jeziora i eksplodował

2026-05-23 12:58

Adobe Stock

Niezidentyfikowany dron spadł w sobotę rano do jeziora Dridrza na południowym wschodzie Łotwy i eksplodował w kontakcie z wodą - poinformowała agencja LETA, powołując się na łotewską policję. Nikt nie ucierpiał. To kolejny incydent z udziałem nieznanego bezzałogowca w ostatnim czasie.

Więcej ...

Po zapewnieniach Leona XIV Kościół koptyjski wznowił dialog

2026-05-23 17:50
Patriarcha Tawadros II

Vatican Media

Patriarcha Tawadros II

Koptyjski Kościół Ortodoksyjny postanowił wznowić dialog teologiczny z Kościołem katolickim. Decyzję podjął Święty Synod tego Kościoła w oparciu o zapewnienia, jakie otrzymał patriarcha Tawadros II od Papieża Leona XIV o nieudzielaniu błogosławieństwa parom tej samej płci. Dialog został zawieszony przez Kościół koptyjski w marcu 2024 r. po wydaniu przez Dykasterię Nauki Wiary deklaracji Fiducia supplicans.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Służby wkroczyły do domu prezydenta Nawrockiego!...

Wiadomości

Służby wkroczyły do domu prezydenta Nawrockiego!...

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Profanacja na Podkarpaciu. Pijany mężczyzna przypalał...

Kościół

Profanacja na Podkarpaciu. Pijany mężczyzna przypalał...

Kard. Ryś ustanowił nową radę kapłańską. Jakie są...

Kościół

Kard. Ryś ustanowił nową radę kapłańską. Jakie są...

TV Republika: Abp Galbas reaguje na wpis ks. Sowy o...

Wiadomości

TV Republika: Abp Galbas reaguje na wpis ks. Sowy o...

Łask: usunięto wizerunek Matki Bożej z gmachu Urzędu...

Wiadomości

Łask: usunięto wizerunek Matki Bożej z gmachu Urzędu...

Oświadczenie rzecznika prasowego archidiecezji krakowskiej

Niedziela Małopolska

Oświadczenie rzecznika prasowego archidiecezji krakowskiej

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Nowenna do św. Rity

Wiara

Nowenna do św. Rity