Reklama

Kościół

Kijów: abp Szewczuk apeluje o modlitwę i post w intencji pokoju

Dworzec autobusowy na Ukrainie zniszczony w rosyjskim nalocie

PAP/EPA

Dworzec autobusowy na Ukrainie zniszczony w rosyjskim nalocie

Do przyłączenia się do zaplanowanego na czwartek 14 sierpnia Światowego Dnia Modlitwy i Postu o Pokój zachęcił wiernych zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK), abp Światosław Szewczuk. Inicjatywę tę zaproponowała Międzynarodowa Unia Przełożonych Generalnych (UISG), gromadząca przełożone generalne instytutów życia konsekrowanego na całym świecie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na zakończenie liturgii w Soborze Patriarchalnym Zmartwychwstania Pańskiego w Kijowie w niedzielę 10 sierpnia abp Szewczuk przypomniał, że 15 sierpnia, dzień po modlitwie i poście, zaplanowane jest spotkanie prezydentów na Alasce, podczas którego będą omawiane kwestie zakończenia wojny.

„Zapraszam wszystkich was - wszystkich wiernych naszego Kościoła i wszystkich ludzi dobrej woli - do przeżycia ostatniego dnia postu przed Wniebowzięciem NMP jako dnia modlitwy i postu w intencji pokoju, w sposób szczególnie głęboki i poważny” - zachęcił zwierzchnik UKGK. „Wierzymy, że ten, kto pości, modli się i pracuje, zostanie wysłuchany przez Pana, który będzie z nami, pomoże nam przetrwać i zwycięsko zakończyć tę niesprawiedliwą wojnę” - zapewnił abp Światosław Szewczuk.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2025-08-12 12:11

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

„Jaka droga do pokoju w Ukrainie?" Jutro konferencja w sekretariacie KEP

Orędzia Pokoju

KAI

Orędzia Pokoju

Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza 12 września na konferencję „Jaka droga do pokoju w Ukrainie?” z udziałem abp. Światosława Szewczuka, zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski oraz m.in. Pawła Kowala, pełnomocnika ds. odbudowy Ukrainy. Przyczynkiem do debaty jest najnowsza książka zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego „Orędzia Pokoju”.

Więcej ...

Incydent z udziałem prezydenta Nawrockiego w USA. Przebieraniec chciał zakłócić Mszę św.

2025-09-22 17:30

PAP/Leszek Szymański

Prezydent Karol Nawrocki wraz małżonką Martą w niedzielę uczestniczył w uroczystościach w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w stanie Pensylwania. Podczas Mszy św. doszło do incydentu.

Więcej ...

25 października: IV Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet

2025-09-23 18:23
IV Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet

materiał prasowy organizatora

IV Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet

W sobotę, 25 października br., w Warszawie pod hasłem „Budujemy jedność. Niesiemy nadzieję" odbędzie się IV Ogólnopolskie Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet. Wydarzenie organizowane jest przez bp. Wiesława Szlachetkę, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Kobiet oraz Krajową Radę ds. Duszpasterstwa Kobiet przy Delegacie KEP.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Michała Archanioła

Wiara

Nowenna do św. Michała Archanioła

Watykan/ Papież Leon XIV wprowadził nowy zwyczaj: wtorki...

Leon XIV

Watykan/ Papież Leon XIV wprowadził nowy zwyczaj: wtorki...

Święty od zadań trudnych

Wiara

Święty od zadań trudnych

Jak często sięgam po Pismo Święte?

Wiara

Jak często sięgam po Pismo Święte?

Tragedia w USA. Nie żyją polscy żołnierze

Wiadomości

Tragedia w USA. Nie żyją polscy żołnierze

Nowenna do św. Ojca Pio

Wiara

Nowenna do św. Ojca Pio

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

A jednak małżeństwo górą! Papież mówi „stop”...

Felietony

A jednak małżeństwo górą! Papież mówi „stop”...

PILNE! Powtórzył się cud św. Januarego

Wiara

PILNE! Powtórzył się cud św. Januarego