Reklama

Niedziela Łódzka

Łódzkie: Muzyczne Kolory Polski

2025-06-30 17:25

Pixabay

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już po raz 26. w regionie łódzkim odbędą się Muzyczne Kolory Polski, czyli wędrowny festiwalu Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Festiwal „Muzyczne Kolory Polski” charakteryzuje się prezentacją muzyki w wykonaniu kameralnym, obejmującą zarówno muzykę świecką, jak i religijną, od baroku po współczesność.

Wędruje on po różnych miejscowościach województwa łódzkiego, oferując co tydzień koncerty innych miejscach tj. w Dobroniu, Łowiczu, Lutomiersku, Lipcach Reymontowskich, Łodzi i Kutnie. - Przed nami 26. edycja Wędrownego Festiwalu Muzycznego Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Piękna muzyka, mistrzowskie wykonania i 13 pięknych zakątków naszego województwa. Do tego wycieczki i bezpłatne dojazdy organizowane przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 12 lipca i potrwa do 30 sierpnia – tłumaczą organizatorzy. Na wszystkie koncerty, poza finałowym, wstęp będzie bezpłatny. Repertuar „Kolorów” mieni się stylami i gatunkami muzycznymi. Na festiwalowych estradach reprezentowane będą m.in.: piosenka autorska w wykonaniu jazzowego wokalisty Wojciecha Myrczka, który zaśpiewa teksty Wojciecha Młynarskiego, jazz - Michał Tokaj Quintet z utworami Andrzeja Trzaskowskiego, muzyka tradycyjna - tercet Michalove z Pomorza Środkowego, dawna - białostocki zespół Diletto z programem poświęconym związkom XVII-wiecznej Polski z Italią. Słuchacze będzie mieli okazję usłyszeć artystów związanych na co dzień z Filharmonią Łódzką, m.in. nowo powstały kwintet dęty Modern Brass Łódź, ale również gwiazdy polskiego jazzu: Adam Bałdycha, Krzysztofa Herdzina, Henryka Miśkiewicza.

Nie zabraknie też znakomitych zespołów filharmonicznych. Szczególne miejsce w programie zajmą utwory napisane specjalnie z myślą o tegorocznej edycji „Kolorów” – inspirowana „Ziemią obiecaną”, „Komediantką” i „Chłopami” „Suita reymontowska” Krzysztofa Falkowskiego, która wybrzmi w Lipcach w wykonaniu Falkowski Orkiestry i zespołu Chrust. Jak co roku festiwal zwieńczy koncert finałowy  w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej.

Tym razem uświetni go występ łódzkiego Big Bandu Fabryka, który wraz z gośćmi specjalnymi, Henrykiem Miśkiewiczem i Krystyną Prońko, zabierze widzów w podróż po historii polskiego swingu. Na festiwalowej mapie znajdzie się kilka nowych miejsc, turystycznych perełek województwa łódzkiego: neogotycka świątynia w Złakowie Kościelnym, amfiteatr w Smardzewicach, z którego roztacza się wspaniały widok na Zalew Sulejowski, nowoczesny kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy nad zbiornikiem wodnym w Lisowicach. Nie zabraknie też lokalizacji doskonale znanych publiczności „Kolorów”: malowniczych ruin Zamku Kazimierzowskiego w Inowłodzu czy barokowego, pobernardyńskiego zespołu klasztornego w Paradyżu. Poznawaniu uroków miejscowości-gospodarzy sprzyjać będą też wydarzenia towarzyszące koncertom: zwiedzanie miejscowych atrakcji w promocyjnych cenach, kiermasze rękodzieła czy degustacje lokalnych smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

Podziel się:

Oceń:

+2 0

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Zgierz: Poświęcenie hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu

ks. Paweł Kłys

Więcej ...

Lewica złoży poselski projekt ustawy ws. likwidacji Funduszu Kościelnego

2025-07-03 07:43

Karol Porwich/Niedziela

Lewica złoży poselski projekt ustawy ws. likwidacji Funduszu Kościelnego

Parlamentarny klub Lewicy zamierza złożyć poselski projekt ustawy ws. likwidacji Funduszu Kościelnego - poinformował PAP rzecznik Nowej Lewicy Łukasz Michnik. Według niego, klub złoży projekt najprawdopodobniej po przerwie wakacyjnej.

Więcej ...

Pierwsza sobota lipca na Jasnej Górze – poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi

2025-07-03 20:41

BP Jasnej Góry

Pierwszosobotnie zawierzenie rodzin Matce Bożej każdego miesiąca ponawiane jest na Jasnej Górze, tak będzie i w lipcu (5 VII). Modlitwę prowadzi Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. W intencji oddania siebie i swoich najbliższych Matce Bożej oraz by wynagrodzić Jej Niepokalanemu Sercu wszelkie zniewagi, licznie przybywają wierni z Polski i z zagranicy.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Po raz pierwszy świecka kobieta zostanie kanclerzem...

Kościół

Po raz pierwszy świecka kobieta zostanie kanclerzem...

Rodzice mogą iść do sądu. Jak szkolne świadectwo bez...

Wiadomości

Rodzice mogą iść do sądu. Jak szkolne świadectwo bez...

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Łzy na obrazie Matki Bożej.

Niedziela Lubelska

Łzy na obrazie Matki Bożej. "Cud lubelski"

27 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od...

Kościół

27 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od...

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Najwyższy pomnik Jana Pawła II na świecie zdewastowany

Kościół

Najwyższy pomnik Jana Pawła II na świecie zdewastowany

Zmiany personalne 2025

Kościół

Zmiany personalne 2025

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką