Turniej WTA w Stuttgarcie - awans Świątek do półfinału

2024-04-19 20:00
Iga Świątek świętuje zwycięstwo w ćwierćfinałowym meczu z Emmą Raducanu

PAP/RONALD WITTEK

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek pokonała Brytyjkę Emmę Raducanu 7:6 (7-2), 6:3 i awansowała do półfinału halowego turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Jej kolejną rywalką będzie Jelena Rybakina z Kazachstanu.

Świątek, która była najlepsza w Stuttgarcie w dwóch ostatnich latach, wygrała tu 10. mecz z rzędu i pewnie zmierza po trzeci samochód Porsche przyznawany triumfatorce.

Spotkanie z Raducanu, niespodziewaną triumfatorką US Open z 2001 roku, nie było jednak dla niej łatwe. W pierwszym, trwającym aż 70 minut secie obie tenisistki przegrały swoje pierwsze gemy serwisowe, ale później utrzymywały podanie i o zwycięstwie musiał decydować tie-break. W nim zdecydowanie lepsza był już Poka, wygrywając 7-2.

Drugi set rozpoczął się od przełamania przez Świątek serwisu rywalki, a ponowne, przy prowadzeniu Polki 5:3, zakończyło ich dwugodzinny mecz. To był trzeci pojedynek Świątek z Raducanu - wcześniej zwyciężała w 2022 roku w ćwierćfinale w Stuttgarcie i przed rokiem w 1/8 finału w Indian Wells 6:3, 6:1.

Jej kolejną rywalką będzie w sobotę czwarta w światowym rankingu Rybakina, która wcześniej w piątek wyeliminowała Włoszkę Jasmine Paolini 6:3, 5:7, 6:3. Polka grała do tej pory z Kazaszką pięciokrotnie. Wygrała dwa mecze, w tym ostatni w finale tegorocznego turnieju w Dausze.

Niespodzianką dnia była porażka wiceliderki światowego rankingu Aryny Sabalenki z Czeszką Marketą Vondrousovą 6:3, 3:6, 5:7. Białorusinka w trzech poprzednich latach docierała tu do finału, ale za każdym razem w nim przegrywała, w tym dwukrotnie ze Świątek. Vondrousova w półfinale spotka się z Ukrainką Martą Kostiuk lub Amerykanką Coco Gauff.(PAP)

krys/ co/

+2 0

Turniej WTA w Dausze - Świątek o krok od hat-tricka, jakiego nie było od dziewięciu lat

Iga Świątek

PAP/NOUSHAD THEKKAYIL

Iga Świątek

Iga Świątek zagra w sobotę z reprezentującą Kazachstan Jeleną Rybakiną o 18. tytuł w karierze i trzeci z rzędu triumf w turnieju WTA w Dausze. Ostatnią tenisistką, która wygrała trzykrotnie z rzędu tę samą imprezę była w 2015 roku Amerykanka Serena Williams.

Św. Józef - Rzemieślnik

Obraz św. Józefa, patrona parafii

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Ewangeliści określili zawód, jaki wykonywał św. Józef, słowem oznaczającym w tamtych czasach rzemieślnika, który był jednocześnie cieślą, stolarzem, bednarzem - zajmował się wszystkimi pracami związanymi z obróbką drewna: zarówno wykonywaniem domowych sprzętów, jak i pracami ciesielskimi.

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

2024-05-02 20:31

Mat.prasowy

To jest wręcz szalone że współczucie i empatia mogą zmienić świat szybciej niż konflikty i przemoc. Każdego dnia doświadczamy sytuacji, które testują naszą wrażliwość - naszą miłość do siebie samego do bliźnich i oczywiście do Boga.

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...