Reklama

Niedziela Wrocławska

Ogień Miłosierdzia

– Taki jest Bóg, On czeka aż do Niego przyjdziesz, aż się do Niego przytulisz. Tak o Tobie Panie Jezu pragniemy świadczyć tutaj, pragniemy wszystkich obecnych przytulić do Twego Serca – takie słowa można było dziś usłyszeć na placu Solnym we Wrocławiu.

Marzena Cyfert

Koncert Ewangelizacyjno-Uwielbieniowy „Ogień Miłosierdzia”

Koncert Ewangelizacyjno-Uwielbieniowy „Ogień Miłosierdzia”

W Święto Miłosierdzia wrocławianie głosili i uwielbiali nieskończone Miłosierdzie Boże i dawali świadectwo, że Jezus jest żywy i prawdziwy pośród nas. Koncert Ewangelizacyjno-Uwielbieniowy „Ogień Miłosierdzia” zorganizował Katolicki Ruch Ewangelizacyjny „Katolicy na Ulicy”. W wydarzeniu wzięły udział różne zespoły muzyczne – z DA „Dach”, z Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej, karmelitański zespół muzyczny „Aż po krańce ziemi”, zespół Jeszua z parafii w Siechnicach i N.O.E.

Szczególnie uroczyście celebrowana była Godzina Miłosierdzia Bożego – rozważano przez chwilę Mękę Pana Jezusa i odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

– Pamiętajcie, że ten deszcz, który dzisiaj pada, to deszcz Bożych łask. Pan Bóg przypomina nam, że On wylewa miłosierdzie swoje. Chce wylać to miłosierdzie na całą ludzkość. Chce wylewać szczególnie to miłosierdzie w tej godzinie śmierci Jezusa na krzyżu – mówił o. Krzysztof Piskorz, karmelita, opiekun ruchu „Katolicy na Ulicy”. – Będziemy dziś rozważać fragment słowa Bożego i ogłosimy Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela, który umarł za mnie na krzyżu. To jest bardzo ważne w tym kerygmacie – ogłosić, że Ty Jezu jesteś moim Panem, Ty mnie odkupiłeś w tej godzinie śmierci. A następny krok to jest modlitwa do Boga Ojca, przez rany Jezusa. Chcemy tutaj głosić orędzie miłosierdzia i ewangelizować. I chcemy zanurzać się w tym miłosierdziu – mówił o. Krzysztof.

Uwielbienie potrwa do godz. 21, zakończy się Apelem Jasnogórskim.

2022-04-24 19:53

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Kard. Kazimierz Nycz na Jasnej Górze: Obyśmy nie ustali w dzieleniu się z innymi i w pomocy Ukraińcom

2022-08-15 10:16

BPJG

- Wobec naszych braci w potrzebie staliśmy się zbiorowym miłosiernym samarytaninem, obyśmy wytrwali, oby nie zabrakło nam zdolności do wyrzeczenia. Prawdziwe obdarowywanie drugich to dawanie kosztem siebie, a nie tym, co nam zbywa, mówił na Jasnej Górze kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski przewodniczył Mszy św. sprawowanej dla uczestników pieszych pielgrzymek, które dotarły z Warszawy.

- Módlmy się o pokój - zachęcał kard. Kazimierz Nycz i wyjaśniał, że problem pokoju dzisiaj to nie tylko kwestia, choć przede wszystkim, wojny na Ukrainie, w sąsiednim kraju, blisko nas, ale jest to kwestia ogólnego niepokoju, który pogrąża dzisiejszy świat.

CZYTAJ DALEJ

Ambasador Ukrainy: chcemy, by papież pomodlił się na grobach ofiar

2022-08-16 20:24

[ TEMATY ]

Ukraina

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Program wizyty papieża Franciszka na Ukrainie jest nadal „przedmiotem negocjacji” – powiedział ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz. Ale „strona ukraińska na pewno zaproponuje i oczekuje, że papież przyjedzie do Kijowa”, stwierdził dyplomata.

Z kolei z Kijowa Franciszek udałby się na modlitwę tam, „gdzie leżą ciała niewinnych ofiar zabitych przez rosyjskie wojsko w marcu”, na przykład „w Buczy, zaledwie 15 km od Kijowa, gdzie znaleziono około 1400 ofiar”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję