Mamy medal!

youtube.com

Polscy siatkarze pokonali Francję w meczu o 3. miejsce w Mistrzostwach Europy.

Mimo zwycięstwa 3:0 naszej reprezentacji mecz był bardzo zacięty. Przez większą jego cześć walka toczyła się punkt za punkt. Nasi siatkarze prezentowali się bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wrócił spokój w grze oraz skuteczność w ataku i bloku, które mocno szwankowały podczas przegranego półfinału ze Słowenią.

W pierwszym secie, Polacy wyszli na prowadzenie w końcówce seta by pokonać Trójkolorowych do 24.

Drugi set rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia gospodarzy. Nasi gracze w środkowej części partii odzyskali prowadzenie i zwyciężyli do 22.

W ostatnim secie wypracowaliśmy od początku kilkupunktową przewagę, którą utrzymaliśmy do końca, wygrywając ostatecznie po asie serwisowym Muzaja do 21.

2019-09-28 19:35

MŚ siatkarzy – Polska w ćwierćfinale po wygranej z Tunezją 3:0

PAP/Łukasz Gągulski

Polscy siatkarze pokonali w Gliwicach Tunezję 3:0 (25:20, 25:15, 25:20) w drugim niedzielnym meczu 1/8 finału mistrzostw świata, rozgrywanych w Polsce i Słowenii. W czwartkowym ćwierćfinale zmierzą się tam z reprezentacją USA, która wygrała z Turcją 3:2.