Reklama

Agnieszka Bugała
Po raz kolejny pielgrzymkę prowadzi ks. Stanisław Orzechowski

Czeka na nich św. Jadwiga

2018-10-13 08:37

Agnieszka Bugała

Już od 5.00 rano pielgrzymi gromadzili się na placu przed wrocławską archikatedrą. Punktualnie o 6.00 rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ks. Henryka Wachowiaka, która rozpoczęła Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską do Trzebnicy. Błogosławieństwa udzielił pątnikom ks. Adam Łuźniak, nie zabrakło też słów wsparcia i zachęty od Głównego Przewodnika, ks. Stanisława Orzechowskiego.

W tym roku pielgrzymi wędrują pod hasłem: „NIE ZASMUCAJCIE BOŻEGO DUCHA ŚWIĘTEGO!”. wyjaśniając wybór hasła podkreślają, tłumaczą, że przede wszystkim należy pamiętać o tym, że Duch Święty przynosi radość i miłość, wobec tego poddanie się smutkowi zawsze jest Mu przeciwne, przed smutkiem trzeba się stale bronić. Najlepszym sposobem na to jest modlitwa, w której człowiek otwiera się w pełni na działanie Ducha Świętego. Udział w pielgrzymce to też czas zanurzenia w modlitwie, która zawsze jest wołaniem do Ducha Świętego i wlewa w nasze serca dużo radości.

Zobacz zdjęcia: Wrocław ruszył w pielgrzymce do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy

Pierwszy postój zaplanowany jest w Krzyżanowicach (ok. 8.30), drugi w Malinie (ok. 11.00), a trzeci w Wysokim Kościele lub Brochocinie (ok. 13.00, w zależności od wybranej trasy). W tym roku po raz pierwszy po postoju w Malinie utworzą się dwa nurty pielgrzymki. Jeden pójdzie w kierunku Wysokiego Kościoła, a drugi do Brochocina.

Reklama

Ok. 15.30 pielgrzymi wejdą do Trzebnicy, a godzinę później, o 16.30 zaplanowana jest Msza św. przy ołtarzu polowym.

Organizatorzy informują, że Koleje Dolnośląskie podstawią szynobus, który odjedzie o godz. 18.53 z dworca PKP Trzebnica. Bilety będą do nabycia u braci ze służby porządkowej na postojach w oznakowanych samochodach. PKS podstawi autobusy na parkingu przy ołtarzu, bilety w cenie 6 zł będzie można kupić u kierowcy. Na wszystkich postojach sprzedawane będą znaczki pielgrzymkowe w oznakowanych autach w cenie 2 zł, a także książki, różańce i śpiewniki.

Kabiny TOI TOI będą podstawione: w Malinie na drugim odpoczynku, w Wysokim Kościele / Brochocinie na trzecim odpoczynku i w Trzebnicy. Na wszystkich postojach będzie możliwość zakupienia gorącej kawy, herbaty, czekolady i napojów – PIELGRZYMKOWY FOOD TRUCK . Punkty będą oznakowane i obsługiwane przez wolontariuszy pielgrzymkowych.

Tagi:
pielgrzymka

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Pieśni Boleści

Pieśni Boleści

Bp Andrzej Przybylski o chrześcijańskiej wspólnocie

Bp Andrzej Przybylski o chrześcijańskiej wspólnocie

Msza św. Krzyżma w Częstochowie

Msza św. Krzyżma w Częstochowie

Pieśni Wielkopostne

Pieśni Wielkopostne

Przegląd nr 16/2019

Przegląd nr 16/2019

Modlitwa Więźniarek Ravensbrück

Modlitwa Więźniarek Ravensbrück

Gorzów: Wielki Czwartek 2019

Gorzów: Wielki Czwartek 2019

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Częstochowie

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Częstochowie

Msza Wieczerzy Pańskiej we wrocławskiej Katedrze

Msza Wieczerzy Pańskiej we wrocławskiej Katedrze

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem